II Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2020 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas i początek Tygodnia miłosierdzia. W kościołach odczytywany jest dzisiaj List Pasterski Episkopatu Polski z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem miały być przeznaczone na Fundusz Caritas, ale zbiórka odbędzie się w innym czasie ze względu na epidemię i ograniczenia. Dzisiaj tradycyjnie o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Parafialnego Koła Caritas.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w czwartek 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha i Jerzego – wieczorem o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorową w intencji solenizantów; w sobotę 25 kwietnia – wspomnienie św. Marka i Jarosława. Wśród solenizantów zaangażowanych w życie naszej parafii są: Marszałek Województwa Lubelskiego pan Jarosław Stawiarski; Burmistrz Miasta Kraśnik pan Wojciech Wilk; organista pan Wojciech Pęzioł; panowie Radni Marek Szymański i Marek Biegaj; a także Jerzy Pietruczuk, Marzenna Pęzioł i Marzena Pomykalska i Agnieszka Kamieniarz . Wszystkim solenizantom, tym wymienionym z nazwiska i niewymienionym, składamy serdeczne życzenia.
  3. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  4. W zakrystii dostępne są czasopisma katolickie:  Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  5. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, zgodnie z nowymi zaleceniami rządu i naszego Ordynariusza, od jutra w czasie liturgii w kościołach dozwolona ilość wiernych  obecnych została określona jako jedna osoba na 15 m2, a ponieważ nasz kościół ma powierzchnię 600 m2, dlatego jednorazowo może w nabożeństwie uczestniczyć do 40 osób łącznie z obsługą. Natomiast uroczystości pierwszokomunijne i rocznicowe mają  odbyć się w późniejszych terminach, niż wcześniej to planowaliśmy. Dlatego po uzgodnieniu z biskupem Józefem Wróblem, który odbędzie wizytację naszej parafii 9 sierpnia br., i po zasięgnięciu opinii rodziców, postanowiłem, że w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich w naszej parafii odbędzie się w dniu wizytacji, czyli że ksiądz biskup Józef Wróbel udzieli dzieciom Pierwszej Komunii Świętej 9 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 10.30. Na razie termin bierzmowania ustalony na 1 czerwca nie ulega zmianie, zaś data rocznicy Pierwszej Komunii Świętej będzie podana w późniejszym czasie, nie wykluczone, że również w sierpniu.
  6. Przez cały okres pandemii w naszym kościele kapłani codziennie modlą się w intencji ustania zagrożenia choroby, za chorych i wszystkie służby walczące z epidemią oraz za zmarłych z powodu koronawirusa w nabożeństwie różańcowym przed Najświętszym Sakramentem wystawionym od godz. 17.00.
  7. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Alfreda Pojenta – w środę 22 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Janinę Krzyżak – w piątek 24 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Marek, Tadeusz Skiba, Alfreda Sadowska i Alfreda Kupska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…