III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w  Kościele i  w osobistym życiu człowieka.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św., popołudniu dla dzieci od 15.30 i Msza św. dla nich o 16.00; dla dorosłych zaś wieczorem o 18.00. Przypominam, że w kościele w czasie nabożeństw może być już więcej osób, bo 1 osoba na 15 m2, a nasz kościół ma powierzchnię 600 m2.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.
  4. W czasach pandemii wiele informacji przekazujemy przez różne znaki i symbole, które tak wyraziście przemawiają do nas. Zadbajmy więc 2 maja o symbol flagi narodowej i starajmy się ją wywiesić w miejscu, gdzie mieszkamy.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w środę 29 kwietnia – św. Katarzynę Sieneńską; w czwartek 30 kwietnia swojego patrona czczą panowie Marianowie; 1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika; w sobotę 2 maja – św. Atanazego oraz św. Zygmunta; 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny – jest to zarazem święto państwowe Konstytucji 3 Maja. Podczas Mszy św. o godz. 10.30, z racji rocznicy Konstytucji 3 Maja, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Wśród solenizantek z nadchodzącego tygodnia są nasze parafianki: s. zakrystianka Maria Lucyna, pan Radny Zygmunt Jędrak, pani Katarzyna Hanaj i Katarzyna Brzustowska z Akcji Katolickiej. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym z nazwiska i niewymienionym, składamy serdeczne życzenia. W intencji zaś siostry zakrystianki będziemy się modlić 3 maja podczas Mszy św. o godz. 7.30.
  6. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. Dziękuję również za ofiary składane w ostatnim czasie na kościół. Imienne podziękowania będą czytane w następne niedziele.
  8. W zakrystii dostępne są najnowsze numery Niedzieli.
  9. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, pragnę przypomnieć, że w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich w naszej parafii odbędzie się w dniu 9 sierpnia. Sakramentu udzieli dzieciom ksiądz biskup Józef Wróbel. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci klas IV będzie również w terminie późniejszym, o czym poinformujemy.
  10. W naszym kościele codziennie o godz. 17.00 odprawiany jest różaniec w intencji ustania pandemii koronowirusa oraz w intencji uproszenia deszczu dla wysuszonej ziemi.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stanisława Chwałowskiego – w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Tadeusza Czerwca – w czwartek 30 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Longina Surowiec, Janina Andrzejewska i Zygmunt Czuj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…