XXXIV Niedziela – 22 listopada 2020 – Uroczystość Chrystusa Króla – ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela – 22 listopada 2020 – Uroczystość Chrystusa Króla

1. Ofiary zbierane dzisiaj w naszej diecezji na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.
  2. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Jest to zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej. Dzisiaj z tej racji o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w czasie której po Wyznaniu Wiary nastąpi odnowienie przyrzeczeń przez członków Akcji. (Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej odnawiają  zawierzenie Chrystusowi Królowi Wszechświata. Coroczne złożenie i odnowienie przyrzeczeń pomaga ożywić ducha wdzięczności za łaskę wiary, a także za królewską godność dziecka Bożego, jaką otrzymaliśmy na chrzcie. Odnowienie przyrzeczeń służy przemyśleniom i podsumowaniom, aby oczyścić się ze wszystkiego, co sprzeciwia się tej godności. Ma obudzić nowy zapał, umocnić wspólnotę, aby lepiej służyć naszemu Panu w rodzinach, w parafii i w różnych środowiskach. Każdy przez swój osobisty, wyjątkowy charyzmat, zgodnie z wiekiem i przygotowaniem. Akcja Katolicka to jedna ze wspólnot duszpasterskich działających w parafii. Opiera swoja działalność na Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła, wskazaniach Papieża, Konferencji Episkopatu Polski i jej programach duszpasterskich. Dziękuję Wam za wszystko co robicie, za poświęcony czas i siły. Niech Wasze zaangażowanie udziela się innym. By być zawsze „Gotów!” z ludźmi i dla ludzi.)
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 24 listopada – męczenników wietnamskich: św. Andrzeja Dung-Lac i innych misjonarzy; w środę 25 listopada – św. Katarzynę Aleksandryjską; w sobotę 28 listopada świętują panowie Zdzisławowie; przyszła zaś niedziela 29 listopada, to już pierwsza Niedziela Adwentu. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni, każdego, kto może przyjść i pomóc, zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy maryjnych na przyszły rok.
  8. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie możemy tradycyjnie roznieść opłatków bezpośrednio do naszych mieszkańców, dlatego osoby zainteresowane nabyciem poświęconego opłatka mogą się po niego zgłosić po Mszy do zakrystii lub do kiosku „Pod lipą”, a wciągu tygodnia opłatki dostępne będą w kancelarii. W ramach sąsiedzkiej pomocy można też wziąć opłatki dla osób z sąsiedztwa, szczególnie dla starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mariannę Biłgorajską-Nosal – w poniedziałek 23 listopada o godz. 7.00; za śp. Ryszarda Wojtyłło – int. od pracowników Sanepidu – w środę 25 listopada o godz. 7.00; za śp. Mariana Kozaka – w środę 25 listopada o godz. 7.00; za śp. Zofię Surdacką – w czwartek 26 listopada o godz. 7.00; za śp. Ewę Sulowską – w czwartek 26 listopada o godz. 7.30; za śp. Andrzeja Brzosko – w piątek 27 listopada o godz. 7.00; za śp. Jana Tadeusza Olszówkę – w piątek 27 listopada o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Marianna Matuszkiewicz, Elżbieta Gadowska, Zbigniew Igras, Jerzy Świetliński, Dawid Dymek, Barbara Mamczur  i Artur Piotrowski. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…