XXXIV Niedziela zwykła – 21 listopada 2021 – Uroczystość Chrystusa Króla – ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela zwykła – 21 listopada 2021 – Uroczystość Chrystusa Króla

1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce zbieramy  ofiary do puszek Caritas po każdej Mszy Św. przed kościołem.
  3. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej. Dzisiaj z tej racji o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w czasie której po Wyznaniu Wiary nastąpi odnowienie przyrzeczeń przez członków Akcji. (Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej odnowią   zawierzenie Chrystusowi Królowi Wszechświata. Coroczne złożenie i odnowienie przyrzeczeń pomaga ożywić ducha wdzięczności za łaskę wiary, a także za królewską godność dziecka Bożego, jaką otrzymaliśmy na chrzcie. Odnowienie przyrzeczeń służy przemyśleniom i podsumowaniom, aby oczyścić się ze wszystkiego, co sprzeciwia się tej godności. Ma obudzić nowy zapał, umocnić wspólnotę, aby lepiej służyć naszemu Panu w rodzinach, w parafii i w różnych środowiskach. Akcja Katolicka to jedna ze wspólnot duszpasterskich działających w parafii. Opiera swoją działalność na Piśmie Świętym, nauczaniu Kościoła, wskazaniach Papieża, Konferencji Episkopatu Polski i jej programach duszpasterskich. Dziękuję Wam za wszystko co robicie, za poświęcony czas i siły. Niech Wasze zaangażowanie udziela się innym. By być zawsze „Gotów!” z ludźmi i dla ludzi. Na koniec Eucharystii przed kościołem członkowie Akcji będą tradycyjnie częstować chlebem – pokrojone chlebki są opakowane w folie aby zachować sanitarne zasady).
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej; w środę 24 listopada – męczenników wietnamskich: św. Andrzeja Dung-Lac i innych misjonarzy; w czwartek  25 listopada – św. Katarzynę Aleksandryjską; w sobotę 2 listopada przyszła zaś niedziela 28 listopada, to już pierwsza Niedziela Adwentu; w ten dzień świętują panowie Zdzisławowie. Wszystkim solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni, każdego, kto może przyjść i pomóc, zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Imienne podziękowania kieruję do następującej grupy ofiarodawców: Dorota i Piotr Zych; Maria i Kazimierz Wojcieszyn; Łukasz Kowalik; Lucyna Lamber; Lucyna Kowalska; Andrzej Wierzchowiak; Stefania Bochniak; Marek Rusek; Maria i Kazimierz Zarzeczni.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Mieczysława Łukasika – w poniedziałek 22 listopada o godz. 7.00; za śp. Stanisława Lotsa – w środę 24 listopada o godz. 6.30; za śp. Leszka Biegaja – w czwartek 25 listopada o godz. 6.30; za śp. Konrada Kapuścińskiego – w piątek 26 listopada o godz. 6.30; za śp. Bożenę Kulig – int. od wychowanków z rocznika 2000/2003 SP w Kowalinie – w piątek 26 listopada o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Adam Ostrowski, Roman Tokarski, Piotr Biernikowicz, Janina Likos, Maria Krasowska, Józef Wołek, Grzegorz Cieślik, Bogdan Kasperek, Ludwik Welman, Teresa Kaźmierak, Stanisław Maj i Teresa Drobek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…