Beatyfikacja Jana Pawła II

Biskupi polscy zachęcają wszystkich rodaków do włączenia się w przygotowania do godnego przeżycia uroczystości beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Wśród podjętych inicjatyw jest również „czytanie Pisma Świętego dla Papieża”. W tygodniu po Wielkanocy poprzedzającym beatyfikację w parafiach dekanatu kraśnickiego będzie maraton biblijny, w ramach którego w poszczególnych parafiach bez przerwy czytane będzie Pismo Święte. W naszej parafii został wybrany na to dzień 26 kwietnia. Zaczniemy czytanie Pisma Św. w naszym kościele w ten dzień po Mszy porannej o godzinie 7.30 i będzie ono trwało do godziny śmierci Papieża – do 21.37. Zapraszam do włączenia się w ten maraton przedstawicieli poszczególnych grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Z naszej parafii zorganizowany jest także wyjazd autokarem na uroczystości beatyfikacyjne do Rzymu.

W związku z przygotowaniem do uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II nasza parafia wraz z Zakonem Sióstr Pasjonistek organizuje w dniach 18-25 marca nieustanną modlitwę różańcową zwaną Jerychem w intencji o bezpieczeństwo podczas uroczystości beatyfikacyjnej i duchowe owoce beatyfikacji Jana Pawła II. Osoby chętne mogą włączyć się w tę modlitwę i w zakrystii po każdej Mszy św. zapisać się na konkretną datę i godzinę. Osoba zapisująca się zobowiązuje się, że w określonym terminie odmówi w tej intencji różaniec w swoim domu czy gdziekolwiek będzie chciała.