Opublikowano

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu zaczął się nowy rok kościelny. Na początku Adwentu Kościół przypomina nam o ponownym przyjściu Pana na końcu czasów i zachęca do czujności, wierności, wyciszenia i modlitewnego przygotowania. Dzisiaj w kościołach podczas liturgii czytany jest List Pasterski Metropolity Lubelskiego na rozpoczęcie Adwentu.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji w naszej parafii jest zbierana taca na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.
 3. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. Dzisiaj na pierwszej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Przed pandemią roznosili je do naszych domów panowie Radni oraz członkowie różnych wspólnot duszpasterskich. Covid wpłynął na zmianę wielu zwyczajów. Chętni, zainteresowani nabyciem poświęconego  opłatka, mogą go otrzymać po Mszy św. w zakrystii lub w sali „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej. W ramach sąsiedzkiej pomocy można też wziąć opłatki dla osób z sąsiedztwa, szczególnie dla starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Dostępne są też od dzisiaj świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom potrzebującym w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła: w piątek 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę 4 grudnia – św. Barbarę. Wśród solenizantów są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: panie Barbara Iracka, Barbara Gawlik, Barbara Kowal, Barbara Rozumska oraz panowie Radni Andrzej Kawczyński i Andrzej Wierzchowiak oraz Andrzej Łopacki. Wszystkich solenizantów, wymienionych i niewymienionych, obejmujemy naszą pamięcią modlitewną i składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
 6. Zapraszamy o godz. 17.00 na wypominki. We wtorek 30 listopada będziemy się w nich modlić również za osoby zmarłe zapisane w specjalnej księdze umieszczonej przed tablicą z nazwiskami zmarłych w ostatnim roku parafian.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na porannych Mszach św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci od 15.30, a Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych o 18.00. Wieczorna Msza św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.
 8. W pierwszą zaś sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez Legion Maryi.
 9. W najbliższą środę 1 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się w kościele kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 10. Natomiast w sobotę 4 grudnia dzieci pierwszokomunijne będą miały spotkanie z panią krawcową w celu pobrania od nich miary na stroje do komunii. Uczniowie ze SP nr 1 w godz. 9.00-10.15, za ś uczniowie ze SP nr 2 w godz. 10.15-11.00. Krawcowa prosi o przedpłatę: 100 zł od dziewczynek a 50 zł od chłopców.
 11. W Adwencie w dni powszednie będą odprawiane w naszym kościele Roraty codziennie o godzinie 6.30 oraz we wtorek i czwartek o godzinie 18.00. Na te  wieczorne Msze roratnie zapraszamy szczególnie dzieci ze świecami i lampionami.
 12. W naszym dekanacie w tym roku już rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Jeśli nie pogorszą się warunki epidemiczne i nie będzie ograniczeń, planujemy również w naszej parafii przeżyć takie rekolekcje w dniach 16-19 grudnia. Spowiedź rekolekcyjna planowana jest w piątek i sobotę, tj. 17 i 18 grudnia.
 13. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni, każdego, kto może przyjść i pomóc, zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 14. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Ofiarodawcami są: Anna i Janusz Geneja; Czesława Tomecka; Anna Misztal; Maria Kurek. Dziękuję też bezimiennym darczyńcom.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
 16. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Janinę Szydłowską – w poniedziałek 29 listopada o godz. 6.30; za śp. Piotra Chrzanowskiego – int. od KR MB Fatimskiej z Kol. Wyżnica – w poniedziałek 29 listopada o godz. 7.00; za śp. Emiliana Stanieckiego – w środę 1 grudnia o godz. 6.30; za śp. Andrzeja Gudykę – w środę 1 grudnia o godz. 7.00; za śp. Zenona Surowca – w czwartek 2 grudnia o godz. 6.30; za śp. Stanisława Kwiatkowskiego – w czwartek 2 grudnia o godz. 7.00; za śp. Henrykę Chudzik – w piątek 3 grudnia o godz. 6.30; za śp. Ryszarda Zdyba – w piątek 3 grudnia o godz. 7.00; za śp. Irenę Grab – w sobotę 4 grudnia o godz. 6.30; za śp. Leszka Biegaja – int. od Akcji Katolickiej – w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kaźmierak, Stanisław Maj, Teresa Drobek, Ewa Amrozy, Daniela Młynarska, Barbara Drzazga, Helena Szczepanik i Barbara Świąder. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…