I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r. ogłoszenia duszpasterskie

1.  Witamy w naszej parafii księdza Jerzego Krawczyka, moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie i członka Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji, który dziś przez całą niedzielę głosi do nas Słowo Boże. Jego obecność wśród nas jest związana z ostatnimi rekolekcjami i propozycją stworzenia w naszej parafii Kręgu Rodzin.
2.  Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem w naszej Archidiecezji przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”.
3.  W ostatnich dniach przeżywaliśmy parafialne rekolekcje ewangelizacyjne, później przez tydzień poprzez adorację indywidualną oraz modlitwy prowadzone przez różne grupy duszpasterskie oddawaliśmy cześć kopii cudownego Krzyża Trybunalskiego z relikwią Drzewa Świętego. Na zakończenie tych wszystkich uroczystości wczoraj ksiądz Biskup Mieczysław Cisło udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godzinie 17.00.
4.  Dzisiaj o godz. 17.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych przystąpieniem do wspólnoty Kościoła Domowego. Propozycja ta skierowana jest do małżeństw, zwłaszcza młodych, które chciałyby pogłębić swoją wiarę poprzez formację oazy dorosłych. Wspólnota ta będzie widocznym owocem rekolekcji ewangelizacyjnych. Serdecznie zapraszam zainteresowane małżeństwa na to spotkanie.
5.  Rektor Kościoła Ducha Świętego w Kraśniku zaprasza dzisiaj o godz. 11.30 na Mszę św. z okazji obchodów rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Stanisława Zielińskiego.
6.  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w czasie naszych rekolekcji: siostrom Pasjonistkom i pewnej rodzinie, którzy gościli w swoich domach świeckich ewangelizatorów. Dziękuję  różnym grupom duszpasterskim, które w ciągu tygodnia prowadziły modlitwy przy krzyżu trybunalskim. Dziękuję również Księdzu Witoldowi Kusiowi, Siostrom Pasjonistkom, katechetkom i rodzicom młodzieży bierzmowanej za przyozdobienie i posprzątanie kościoła oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i godnym przeżyciu wczorajszej uroczystości bierzmowania.
7.  Chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam w najbliższy piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.
8.  Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o godz. 16.00 dla dzieci i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 dla dorosłych. Przedstawiciele poszczególnych grup modlitewnych mogą się jeszcze zapisać do prowadzenia Drogi Krzyżowej dla dorosłych. Zapraszamy też na Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
9.  Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne w poniedziałek 11 marca o godz. 16.00.
10. Zebranie Legionu Maryi, łącznie z legionistkami wspomagającymi, odbędzie się w czwartek 14 marca.
11. Jak co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji. Członkowie Legionu Maryi przygotują odpowiednie deklaracje, które będą wyłożone na bocznym ołtarzu.
12. Rodzina Radia Maryja zaprasza w sobotę 16 marca o godz. 18.00 na Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne do sali w domu parafialnym.
13. Pragnę podziękować osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na remont naszej świątyni, a są to: Henryka i Jan Pokrzywa; Janina i Sylwester Kotowscy;  Kazimiera Byra;
  1. Zostały wykonane pierwsze egzemplarze nowych ławek. Mamy okazję je wypróbować. Zachęcam więc do wyrażania swoich opinii i uwag.
  2. Zachęcam też do nabywania w naszym kiosku pod Lipą najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  3. Na wakacje organizowany będzie wyjazd do Bułgarii do Słonecznego Brzegu w dniach od 23 czerwca do 4 lipca. Przewidziane są zniżki dla rodzin wyjeżdżających z dziećmi. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną w dniach od 1 do 8 maja br. oraz na wyjazd do Tajlandii w dniach od 6 do 15 listopada. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  4. W nadchodzącym tygodniu imieniny obchodzą: we wtorek 12 marca – Grzegorzowie; w środę 13 marca – Bożeny i Krystyny, a w niedzielę 17 marca – Zbigniewowie. Wśród solenizantów są: Pan Grzegorz Jasiński – Dyr. FŁT; Pani Krystyna Krotkiewicz – Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1; Bożena Krasowska z Akcji Katolickiej i Zbigniew Janczarek – wieloletni członek Rady Parafialnej i Kościelny. Wszystkich solenizantów obejmujemy pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia.
  5. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Tadeusza Zycha – w poniedziałek 11 marca o godz. 7.30; za śp. Ludmiłę Krzyżak – int. od Legionu Maryi – w środę 13 marca o godz. 7.30; za śp. Mariolę Długosz – int. od sąsiadów z ul. Janowskiej – w czwartek 14 marca o godz. 6.30. W przyszłą niedzielę 17 marca przypada też 17 rocznica śmierci ks. proboszcza Stanisława Szczuki, za którego będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Grzegorz Kajda, Władysław Sadowski, Czesława Siembida i Janusz Zieliński. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…