I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach naszej Archidiecezji podczas Mszy św. odczytywany jest List pasterski Metropolity Lubelskiego na Wielki Post 2018 r.
  2. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Z tej racji gościmy dziś w parafii alumna z naszego Seminarium. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. Dzisiaj również przed kościołem zbierane są do puszki ofiary na ogólnodiecezjalne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna”.
  4. W czasie Wielkiego Postu wszyscy jesteśmy wezwani do czynów pokutnych służących nawróceniu serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, post i jałmużna. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też wierzących powstrzymywanie się od zabaw. Takie wyjaśnienie przykazania kościelnego znajdujemy w dokumencie Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
  5. Podczas Wielkiego Postu, odprawiane są w naszym kościele nabożeństwa okresowe: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30, natomiast w każdy piątek: Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach szczególnie dzieci z klas III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się w tym roku do bierzmowania. Poszczególni katecheci z uczniami a także różne grupy duszpasterskie mogą się zapisywać w grafiku prowadzących rozważania drogi krzyżowej.
  6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu, a także siostrom Pasjonistkom za wystrój ołtarza oraz panom: Andrzejowi Kawczyńskiemu, Wiesławowi Bańce i Tadeuszowi Dudzie za prace porządkowe. Dziękuję za każdy gest życzliwości osób pomagających, często bezimiennie. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
  8. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła.
  9. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkom różnych grup działających w naszej parafii, którzy prowadzili czuwania adoracyjne podczas nabożeństwa czterdziestogodzinnego odbywającego się w naszej parafii od niedzieli do wtorku. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.
  10. W bibliotece parafialnej można się zapisywać na pielgrzymki i wyjazdy: mianowicie na wyjazd na Białoruś bez wizy: Grodno – festiwal kultur narodowych oraz Bohatyrowicze, Sokółka, Kruszyniany w dniach 1-3 czerwca br. Cena 490 zł  przy min. 45 uczestnikach. Przy zapisach należy przekazać kserokopię strony ze zdjęciem z paszportu. Ze względu na procedury meldunkowe lista uczestników  musi być zamknięta do dnia 20 marca br. Zadatek w wysokości 200 zł płatny do dnia 15 marca 2018 r. Kolejna propozycja to dziesięciodniowe wyjazdy wypoczynkowo-lecznicze do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie. Terminy wyjazdów: 6-15 marca br. oraz 18-27 marca br. Wybiegając zaś planami nieco do przodu, na wakacje, są  propozycje wyjazdów w lecie. Mianowicie: Pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana w dniach 6-13 październik 2018 r. Cena 1020 zł + 555 dolarów amerykańskich. Zadatek w wysokości 700 zł płatny przy zapisie do dn. 30 marca br., zaś pozostała kwota płatna  do 1 lipca br. Osoby zainteresowane muszą posiadać ważny paszport. Zapisy i  informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714 lub 504 267 222). Innym wyjazdem jest rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym między portami: Savona, Neapol, Palermo, Ibiza, Palma De Mallorca, Barcelona od 23 czerwca do 2 lipca br., w tym 8 dni na statku. Do wyjazdu niezbędny jest dowód osobisty lub paszport ważny minimum 6 miesięcy. Cena od osoby: 617 euro + 600 zł. Zapisy i informacje w biurze „Appia” lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (www. appiatravel.pl   tel. 504 267 407  lub  504 267 222). Zapisy trwają do 20 marca br. Przy zapisie należy wpłacić zadatek w wysokości 1000 zł. Kolejna propozycja to dziewięciodniowy wyjazd do Chin – Pekin i okolice w dniach 9-17 września 2018 r. Cena 3793 zł od osoby przy grupie minimum 25 osób. Do wyjazdu niezbędny jest paszport ważny przynajmniej do końca marca 2019 r. Ze względu na rezerwację przelotów zapisy w terminie do 21 lutego. Przy zapisach należy wpłacić 1000 zł zadatku. Po tym terminie cena jak i data wycieczki może ulec zmianie. wyjazd organizowany we współpracy z Ecco Travel.
  1. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Stefana Rachonia – w poniedziałek 19 lutego o godz. 7.30; za śp. Janinę Domaradzką – int. od sąsiadów – w poniedziałek 19 lutego o godz. 18.00; za śp. Mirosławę Kazulę – int. od sąsiadów – we wtorek 20 lutego o godz. 6.30; za śp. Kazimierę Sarnę – int. od sąsiadów z drugiej klatki – w środę 21 lutego o godz. 7.00; za śp. Łucję Rzeźnik – w piątek 23 lutego o godz. 7.00; za śp. Barbarę Ćwikłę – w sobotę 24 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Bieńczak, Janusz Sidor, Józef Stróżek, Zbigniew Wolak i Helena Marczyńska. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …