Opublikowano

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 – ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020

ogłoszenia duszpasterskie

  1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  3. Po Mszy św. w zakrystii lub przed salą „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dostępne są też świece Caritas na stół wigilijny, w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambrożego; we wtorek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w czwartek 10 grudnia – wspomnienie NMP Loretańskiej. Wśród solenizantek są panie: Wiesława Karpińska i Otylia Zych. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  5. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia, Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Adopcji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane taką formą duchowego wsparcia poczętych dzieci i ratowania ich od śmierci mogą wziąć folderki informacyjne, modlitewniki z rozważaniami różańcowymi oraz deklaracje, przygotowane przez Legion Maryi i wyłożone na bocznym ołtarzu. Podejmujący adopcję duchową powinni przynieść na Mszę św. wieczorną świece. Uczestnikom będą rozdane także edukacyjne modele 10.tygodniowego nienarodzonego dziecka, tzw. Jasia od Bractwa Małych Stópek. Przed Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia.
  6. W najbliższą sobotę 12 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  7. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję również za indywidualne ofiary na remont naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy maryjnych na przyszły rok.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zofię Widomską – w poniedziałek 7 grudnia o godz. 7.00; za śp. Zygmunta Machonia – w poniedziałek 7 grudnia o godz. 7.30; za śp. Mariannę Matuszkiewicz – we wtorek 8 grudnia o godz. 6.30; za śp. Teodozję Matuszkiewicz – int. od koleżanek ze stomatologii – we wtorek 8 grudnia o godz. 7.00; za śp. Halinę Lenart – we wtorek 8 grudnia o godz. 7.00; za śp. Helenę Rachoń – w środę 9 grudnia o godz. 6.30; za śp. Mariannę Zdybicką – w środę 9 grudnia o godz. 7.00; za śp. Halinę Nowak – int. od pracowników AJG – w środę 9 grudnia o godz. 7.30; za śp. Eugeniusza Pachutę – w czwartek 10 grudnia o godz. 7.00; za śp. Krystynę Maj – w czwartek 10 grudnia o godz. 7.30; za śp. Józefa Jachymka – w piątek 11 grudnia o godz. 6.30; za śp. Henryka Skrzypka – int. od sąsiadów – w sobotę 12 grudnia o godz. 6.30; za śp. Teresę Zwiernik – w sobotę 12 grudnia o godz. 7.00; za sp. Zbigniewa Igrasa – w sobotę 12 grudnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Kępa, Mieczysław Marciniak, Mieczysław Czapla, Zygmunt Dec, Jerzy Plizga, Józef Szubartowski, Irena Rak, Zbigniew Raczyński, Edmund Łukasik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…