II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas i początek Tygodnia miłosierdzia. W kościołach odczytywany jest List Pasterski Episkopatu Polski z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na Fundusz Caritas. Dzisiaj też tradycyjnie o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków Parafialnego Koła Caritas. Natomiast odpusty ku czci Bożego Miłosierdzia dzisiaj są w parafiach na Piaskach i w Rudniku Szlacheckim.
  2. Jutro 9 kwietnia w kalendarzu liturgicznym w tym roku przypada przeniesiona z marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą w naszym kościele odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będzie przeprowadzona duchowa adopcja dziecka poczętego. Osoby, które pragną się podjąć duchowej adopcji, zapraszamy na Mszę św. ze świecami. Deklaracje do wypełnienia są rozłożone na bocznym ołtarzu.
  3. W przyszłą sobotę 14 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  4. Dzisiaj po sumie w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Kół Różańcowych.
  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie wielkanocne w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 16.00.
  6. We wtorek 10 kwietnia po wieczornej Mszy św. zapraszam panów Radnych, a także młodzież i inne osoby do rozbiórki świątecznej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w kościele.
  7. W następną niedzielę 15 kwietnia po Mszy św. o godzinie 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na montaż słowno-muzyczny pt. „Słowa Pamięci” w wykonaniu młodzieży z naszego Liceum Ogólnokształcącego „na Górce”. Spektakl dotyczy rocznicy zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.
  8. Urząd Miasta przekazał informację, że została podjęta decyzja o zdemontowaniu szlabanu przy wjeździe na parking koło Supersamu. Odtąd przez całą dobę parking jest bezpłatny. To dobra wiadomość dla przyjeżdżających do kościoła samochodami. Jednocześnie zwracam uwagę na znaki „zakazu wjazdu” ograniczające wjazd samochodów wokół naszego kościoła. Dziękuję pracownikom Zarządu Dróg w Kraśniku za zamontowanie tych znaków. Za znakami znajduje się już obszar ruchu pieszego z dojściem do kościoła. Proszę więc nie parkować samochodów w tym miejscu i nie zastawiać wjazdu.
  9. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Zapraszam chętnych do pomocy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  10. W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii pana Tomasza Albiniaka z Gruzji. Przy tej okazji przeprowadzona była zbiórka ofiar dla dzieci w Gruzji. W tych dniach przyszło podziękowanie ze strony Zakonu Kamilianów Posługujących Chorym w Gruzji za otrzymane ofiary. Zebrana wówczas suma w wysokości 4030 zł zostanie przeznaczona na trzymiesięczną rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wsparli tę akcję. List z podziękowaniem oraz ięcej informacji na ten temat jest umieszczona na tablicy ogłoszeń.
  11. Zachęcamy do nabywania w kiosku „pod Lipą” najnowszych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Na bocznych ołtarzach zaś jest wyłożona nasza parafialna gazetka „Pani Kraśnicka”.
  12. Zostaje już praktycznie miesiąc do uroczystości pierwszokomunijnych i rocznicowych. Przypominam, że w tym roku rocznica Pierwszej Komunii dla uczniów klas IV będzie w niedzielę 6 maja. Dlatego próby dla uczniów klas IV będą 18 i 25 kwietnia o godz. 16.00. Natomiast pierwsza próba dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Kowalina będzie w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 16.00 a próba dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 będzie w czwartek 12 kwietnia o godz. 16.00.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zofię Koperską – w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Teresę Chylińską – int. od sąsiadów z klatki – we wtorek 10 kwietnia o godz. 6.30 oraz int. od koleżanek z Urzędu Pocztowego – w środę 11 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Michała Czubińskiego – int. od pracowników firmy FAN – we wtorek 10 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Mieczysława Maja – we wtorek 10 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Kazimierza Biegaja – w czwartek 12 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Sylwestra Krawczyka – int. od pracowników MOSTOSTALU – w piątek 13 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Witolda Lamorskiego – w piątek 13 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Irenę Machaj – int. od pracowników bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii – w sobotę 14 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Wilk, Stanisława Zdybicka, Mieczysław Marczyński, Roman Zagórski, Stefan Kopeć i Piotr Resztak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…