II Niedziela Wielkanocy – 24 kwietnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocy – 24 kwietnia 2022 r.

1. Przeżywana dziś druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej racji odpust w parafii „na Piaskach” oraz w Rudniku Szlacheckim. W kościołach odczytywany jest dzisiaj List Pasterski Episkopatu Polski z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Z tego też powodu ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. W intencji zaś członków Parafialnego Koła Caritas dzisiaj będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. o godz. 12.00.
  2. W nadchodzącym tygodniu jest wiele popularnych imienin: Marka, Jarosława, Marzeny i Katarzyny. Wśród solenizantów są: Marszałek Województwa Lubelskiego pan Jarosław Stawiarski; panowie Radni Marek Szymański i Marek Biegaj; a także panie Katarzyna Hanaj, Marzena Pomykalska, Marzenna Gontarczuk i Marzenna Pęzioł. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym z nazwiska i niewymienionym, składamy serdeczne życzenia.
  3. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcję i nauczycieli na Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów z I LO oraz Technikum „na Górce” w Kraśniku, która będzie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę 1 maja o godz. 10.30.
  4. Jutro, w poniedziałek 25 kwietnia, o godz. 15.30 odbędzie się próba przed Pierwszą komunią uczniów z klasy 3B ze SP nr 1 w Kraśniku, natomiast w czwartek 28 kwietnia będzie próba uczniów klasy 3A ze SP nr 1.
  5. W najbliższą środę 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  7. Dziękuję także za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół. Podziękowania imienne kieruję w stronę następujących osób: Jadwiga i Zygmunt Jędrakowie; Barbara i Ryszard Iraccy; Maria i Czesław Maj; Maria Kopuła; Anna i Jacek Dziadurowie; Lucyna Lamber; Damian Gustyn; Sławomir Malinowski;
  8. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp. Mieczysławę Jastrzębską – w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Jana Sobotę 0 we wtorek 26 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Michała Surdackiego – w środę 27 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Leszka Biegaja – int. od dyrekcji i pracowników DPS w Kraśniku – w czwartek 28 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Danutę Bartosiewicz – int. od sąsiadów z ul. Reja – w piątek 29 kwietnia o godz. 7.00; za ś. Alinę Ślusarz – w piątek 29 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Michała Raka – w sobotę 30 kwietnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Piekarz, Tadeusz Czuliński, Tadeusz Iracki, Zbigniew Matuszkiewicz, Alfred Zawadzki, Anna Pietrzyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…