II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywana dziś druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej racji odpust w parafii „na Piaskach” oraz w Rudniku Szlacheckim. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Z tego też powodu ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Caritas”. W intencji zaś członków Parafialnego Koła Caritas dzisiaj będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. o godz. 12.00.
  2. W nadchodzącym tygodniu mamy popularne imieniny: we wtorek 13 kwietnia – Marcina oraz w sobotę 17 kwietnia: Roberta. Najserdeczniejsze życzenia składamy już dzisiaj panu Robertowi Rakowi oraz wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia.
  3. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w piątek 16 kwietnia o godzinie 18.00.
  4. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. Dziś w zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  5. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do sprzątania w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Dziękuję członkom Rady Parafialnej, którzy uczestniczyli w pracach porządkowych przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w kościele oraz przed kościołem. Dziękuję też panom Hubertowi Wcisło, Januszowi Cichoniowi i Wiesławowi Bańce za naprawę awarii kolektora ściekowego w ogrodzie.
  7. Rozpoczynamy kolejny etap prac konserwatorskich i restauratorskich naszego kościoła a także muru ogrodzeniowego od strony ul. Kościuszki. Musimy się nastawić na przynajmniej dwa lata niewygody i różnych wyrzeczeń. Ale mam nadzieję, że warto będzie ponieść to brzemię, aby nasza świątynia i jej otoczenie  odzyskały pełen blask. Obecny projekt uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie w wysokości 2 milionów 764 tys. zł. Wkład własny parafii, obejmujący także 23 % WAT, wynosi 748 tys. zł. Jestem wdzięczny za waszą cierpliwość i dotychczasową ofiarność. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę następujących ofiarodawców z ostatniego czasu: rodzina Przygodów; Agnieszka i Tadeusz Kozikowie; Henryka i Marian Berdys; Marzenna i Franciszek Gontarczuk; Marzena i Paweł Jóźwiccy; Elżbieta i Józef Momot; Alicja Zabieglińska; Halina i Jerzy Bień; Jolanta i Sylwester Stachewicz; Agnieszka i Piotr Biegaj; Hanna Pielaszkiewicz; Ewa i Roman Krzpiet; Teresa i Jan Gardyś; Lucyna Lamber; Aleksandra Kołtun; Helena Bańka; Czesława Rosła; Dorota i Piotr Zych; Magdalena i Krzysztof Szubartowscy; Halina i Jan Mączka; Maria i Zbigniew Wójcik; Irena i Tadeusz Brania; Marianna Olszówka; Zdzisław Wierzchowiak; Klara i Zbigniew Lewandowscy; Ewa i Roman Jamróz; Maria Lewandowska; Maria i Wiesław Sobutka; Jadwiga Traczyk; Bogumiła i Zbigniew Janczarkowie; Anna Teresa Widomska; Zofia i Henryk Zdybiccy; Zofia i Henryk Spyra; Monika Grabowska; Ewa Turkowska; Helena Wcisło; Teresa i Leszek Wziętek; Krystyna Czerebak; Lucyna i Józef Wołek; Irena i Kazimierz Łocek; Agnieszka i Tomasz Demczuk; Irena i Ewaryst Żakiewicz; Czesława Tomecka; Halina Wojewoda; Kazimiera i Dionizy Chomiak; Sabina Wszelaka; Henryk Kozieł; Marianna i Jan Pyrzyna; Modesta Stachewicz; Czesława Tomecka; Marzena i Artur Wierzchowiak; Marian Michalak; Mirosław Wierzchowiak.  Dziękuję również za ofiary bezimienne. Wszystkim ofiarodawcom składam z serca „Bóg zapłać”.
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Krystynę Kotlińską-Dankiewicz – w poniedziałek 12 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Wiesława Zduńczyka – w czwartek 15 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Iwański, Leszek Biegaj, Benedykt Nowak i Bogdan Cieślik. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…