II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r. ogłoszenia duszpasterskie

1.  Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem w naszej diecezji przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
2.  W nadchodzącym tygodniu we wtorek 19 marca w liturgii Kościoła będziemy przeżywali uroczystość ku czci św. Józefa; z tej racji odpust w parafii w Kraśniku Fabrycznym. Wśród solenizantów jest też biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Józef Wróbel. Wszystkim solenizantom – paniom i panom Józefom, składamy już dziś serdeczne życzenia.
3.  W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji. Dzisiaj wyłożona jest na bocznym ołtarzu bezpłatna gazeta Fundacji „Małych stóp” informująca o duchowej adopcji dziecka poczętego. Można ją wziąć do domu do lektury, aby osoby zainteresowane mogły zapoznać się z założeniami tej duszpasterskiej akcji.
4.  W czwartek 21 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji pracowników (czynnych i emerytowanych), uczniów i absolwentów I-go Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z okazji Dnia Patrona Szkoły. Zapraszamy na tę uroczystość, aby wypraszać błogosławieństwo Boże dla całej Szkoły.
5.  Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.
6.  Dziękuję firmie DOT-Media za bezpłatne wydrukowanie planszy dekoracyjnej na  uroczystość bierzmowania.
7.  Pragnę podziękować również osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na nowe ławki, a są to: Kółka Różańcowe; Teresa i Eugeniusz Mazurek;   Lucyna Lamber; Andrzej Morawski.
  • Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszamy w niedziele na Gorzkie Żale o godzinie 17.30 oraz na Drogę Krzyżową w każdy piątek – dla dzieci o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.00.
  • Zachęcam też do nabywania w naszym kiosku pod Lipą najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  • Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Bułgarii od 23 czerwca do 4 lipca, na  pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną w dniach od 1 do 8 maja br. oraz na wyjazd do Tajlandii w dniach od 6 do 15 listopada. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  • Z kolei siostra Agata organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa, do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św., obejrzenie misterium oraz możliwość zwiedzenia Zakonu Ojców Cystersów w Wąchocku. Koszt: 50 zł. Bliższe informacje pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 663-525-262).
  • W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Adama Kępę – int. od Zakładów Poligraficznych AJG – w czwartek 21 marca o godz. 6.30; za ś. Józefa Lipskiego – w czwartek 21 marca o godz. 7.30; za śp. Danutę Kowalską – int. od grona pedagogicznego, pracowników, rodziców i uczniów SP w Liśniku Dużym – w piątek 22 marca o godz. 7.00; za śp. Zygmunta Kasiaka – w piątek 22 marca o godz. 7.30; za śp. Krystynę Wojtysiak – w sobotę 23 marca o godz. 7.00. Dzisiaj zaś o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za ks. proboszcza Stanisława Szczukę w 17 rocznicę śmierci. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Zieliński, Sylwia Pańko i Krystyna Wójtowicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…