II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

1. Obecna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca lutego. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę gospodarczą przeznaczoną na dalszy remont naszej świątyni.
  2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym w naszej diecezji do puszki przed kościołem przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  3. W nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów czczą różni solenizanci: jutro 26 lutego: Mirosławowie, w piątek 2 marca Heleny i w przyszłą niedzielę 4 marca czcimy św. Kazimierza. Wśród solenizantów są: ksiądz wikariusz Mirosław Piątek, za którego Msza będzie sprawowana w jutro o godz. 18.00, a także pan Burmistrz Mirosław Włodarczyk, pani Helena Bańka z Akcji Katolickiej, czy nasz rodak ks. Infułat Kazimierz Bownik. Wszystkim solenizantom już dziś składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu również wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w naszym kościele na każdej Mszy świętej rano o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz dla dzieci o 15.30, a Msza dla nich o godzinie 16.00 oraz dla dorosłych o 18.00.
  5. Zachęcam do udziału w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 17.30 oraz w drodze krzyżowej w piątki o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 18.40 dla dorosłych.
  6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Dziękuję także panom Radnym odkurzającym żyrandole. Dziękuję za każdy gest życzliwości osób pomagających, często bezimiennie. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
  8. Dziękuję także ks. Mateuszowi Staweckiemu oraz Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, którzy w dwóch turach przeprowadzili w domu rekolekcyjnym w Księżomierzy rekolekcje dla młodzieży w ramach przygotowania do bierzmowania.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Pastuszkę – w poniedziałek 26 lutego o godz. 6.30; za śp. Edwarda Pikułę, – w poniedziałek 26 lutego o godz. 18.00; za śp. Kazimierę Sarnę – int. od sąsiadów z klatki nr 1 – we wtorek 27 lutego o godz. 7.00; za śp. Teresę Chylińską – we wtorek 27 lutego o godz. 7.30; za śp. Władysława Pierzyniaka – w czwartek 1 marca o godz. 6.30; za śp. Sylwestra Krawczyka – w czwartek 1 marca o godz. 7.30; za śp. Wiktora Gawlika – w sobotę 3 marca o godz. 6.30; za śp. Annę Cieślik – int. od Koła Różańcowego MB Bolesnej – w sobotę 3 marca o godz. 7.00; za śp. Beatę Adamczyk – int. od katechetów z naszej parafii – w sobotę 3 marca o godz. 18.00. W następna niedzielę 4 marca przypada też 11 rocznica śmierci proboszcza tej parafii śp. ks. Jana Wielgusa, za którego będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Florian Toporowski, Helena Marczyńska, Lucyna Markowska i Bogumił Pyrzyna. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …