I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest w naszej diecezji na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Wspierając materialnie nasze Seminarium modlimy się jednocześnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  2. Z racji pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach odczytywany jest list Arcybiskupa Lubelskiego Stanisława Budzika.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
  4. W nadchodzącym tygodniu 26 lutego swoje imieniny będą obchodzili Mirosławowie. Wszystkim solenizantom składamy już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i wspólnotom za poprowadzenie adoracji w czasie nabożeństwa 40-godzinnego na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to modlitewne czuwanie.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych. Są jeszcze wolne miejsca w grafiku dla różnych grup na prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej dla dorosłych. Zachęcam więc do włączenia się w to nabożeństwo.
  7. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli. Gazety dostępne są po Mszy św. w zakrystii.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję też za ofiary składane na remont naszego kościoła.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Franciszka Łazarza – w poniedziałek 22 lutego o godz. 7.00; za śp. Jana Tadeusza Olszówkę – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 23 lutego o godz. 7.00 oraz int. od koleżanek i kolegów geodetów – w piątek 26 lutego o godz. 7.30; za śp. Elżbietę Kaczyńską – w środę 24 lutego o godz. 7.00; za śp. Sabinę Kurek – w sobotę 27 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp.  Kazimiera Lenartowicz, Bogusława Szumniak, Adam Patyniak, Edward Zięba, Grażyna Jach, Janina Putkowska, Alina Kenig, Mirosław Kalisz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…