Opublikowano Dodaj komentarz

III Niedziela Adwentu Rok C – 16 grudnia 2018 r. ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy dziś już trzecia niedziela Adwentu, tradycyjnie nazywaną niedzielą „Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (czyli „radujcie się w Panu”). Niedziela “Gaudete” to swego rodzaju obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszenie do radości. W liturgii używa się szat koloru różowego.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje dla młodzieży szkolnej, szczególnie dla młodzieży bierzmowanej, ale nie tylko. Potrwają one do środy 19 grudnia. Będą one miały specjalny charakter. Poprowadzi je pani Patrycja Hurlak, którą serdecznie witamy. Dzisiaj na każdej Mszy św. przed błogosławieństwem pani Patrycja wygłosi pierwszą katechezę. Dlatego dzisiaj nie będzie kazania. Pani Patrycja przyjechała do nas z relikwiami bł. Karoliny Kózkówny, które będą w czasie rekolekcji wystawione do adoracji.
 3. W ramach rekolekcji dla młodzieży jutro, czyli w poniedziałek, spotkania rekolekcyjne z uczniami odbędą się w szkołach w uzgodnionych z dyrekcjami godzinach. Natomiast we wtorek i w środę w naszym kościele odbędą się nabożeństwa z naukami o godz. 15.00. Na te nabożeństwa zapraszamy nie tylko młodzież, ale także wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary. Dziękuję dyrekcjom szkół za umożliwienie uczniom udziału w spotkaniach rekolekcyjnych.
 4. Natomiast parafialne rekolekcje adwentowe dla wszystkich w naszej parafii w tym roku odbędą się w dniach od czwartku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Krzysztof Krzaczek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Rekolekcje rozpoczną się już w najbliższy czwartek 20 grudnia. O godzinie 10.00 będzie najpierw Msza św. z nauką dla uczniów i całej społeczności Szkoły Specjalnej w Kraśniku. Popołudniu zaś o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich pozostałych uczniów na Mszę św. z nauką dla dzieci, a o godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych. W piątek 21 grudnia i sobotę 22 grudnia porządek nauk rekolekcyjnych będzie następujący: o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 – Msze św. z nauką dla dorosłych; o godz. 16.00 – Msza św. z nauka dla dzieci; o godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych. W piątek i w sobotę będzie spowiedź przedświąteczna. W sobotę 22 grudnia o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę św. szczególnie osoby chore i w podeszłym wieku, gdyż wtedy będzie specjalna nauka dla nich oraz udzielony sakrament namaszczenia chorych. Aby przyjąć ten sakrament osoba musi być wyspowiadana. W sobotę po Mszy dla chorych księża odwiedzą chorych z naszej parafii w domach. Proszę o zgłaszanie nazwisk osób chorych i ich adresów do zakrystii.
 5. Od dzisiaj rozpoczynany Nowennę do Bożego Narodzenia. Nabożeństwa są odprawiane w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30, przed wieczorną Mszą św.
 6. Przed kościołem dostępna jest dziś książka autorstwa pani Patrycji. Osoby szukające motywacji do pogłębienia swej wiary i odpowiedzi na różne pytania z zakresu doświadczenia religijnego mogą się zainteresować tą pozycją. Można się również przed kościołem na chwilę spotkać z panią Patrycją.
 7. Dzisiaj przy sali „pod Lipą” możemy jeszcze u członków Akcji Katolickiej nabyć świąteczne świece Caritas na stół wigilijny. Osoby, do których domów nie dotarł jeszcze poświęcony opłatek na stół wigilijny, mogą go dostać również w sali pod lipą. Są też dostępne płyty CD z pastorałkami, których autorem jest Romuald Lipko z Budki Suflera, w wykonaniu różnych znanych polskich piosenkarzy.
 8. Przy wyjściu z Kościoła zapraszamy dzisiaj też na kiermasz ozdób, kartek świątecznych i ciast, organizowany przez harcerki. Ofiary z tego kiermaszu zostaną przeznaczone na mundury harcerskie oraz prace zastępów i drużyny.
 9. W nadchodzącym tygodniu swoich świętych patronów będą czcić: w środę 19 grudnia Dariuszowie i w sobotę 22 grudnia Zenonowie. Wśród solenizantów są: Dariusz Szymański, Dariusz Wcisło, Dariusz Pietruczuk. Wszystkim solenizantom, tym wymienionym i niewymienionym, już dzisiaj składamy serdeczne życzenia i obejmujemy ich wdzięczną pamięcią modlitewną.
 10. Burmistrz Miasta Kraśnik, pan Wojciech Wilk, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na miejską Wigilię. To wyjątkowe spotkanie, podczas którego podzielimy się opłatkiem i złożymy życzenia, odbędzie się na kraśnickim rynku w niedzielę 23 grudnia o godz. 13.30.
 11. Ponieważ kancelaria organistowska czynna będzie przed świętami do soboty 22 grudnia włączanie, dlatego proszę, aby sprawy związane ze ślubami i chrztami w czasie świąt osoby zainteresowane załatwiły odpowiednio wcześniej. Konferencja przedchrzcielna będzie w piątek 21 grudnia o godz. 17.00. W dniach 23-26 grudnia kancelaria będzie nieczynna.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
 13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zostanie rozstrzygnięty parafialny konkurs „Stroik świąteczny – choinka lub bombka” i zostaną wręczone nagrody. Konkurs ma szczególny charakter, ponieważ połączony jest z akcją „Pomagam dzieciom w Afryce”. Dzisiaj stroiki można kupić przed kościołem za dobrowolną ofiarę, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony dla dzieci ze żłobka „Aniołów Stróżów” prowadzonego przez naszą rodaczkę s. Norbertę Banaszek – Pasjonistkę pracującą na misjach w Kamerunie.
 14. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane w ostatnim czasie na ławki.Dziękuję też za ofiary na środki czystości.
 15. Dziękuję również osobom sprzątającym nasz kościół w ostatni piątek. W związku z przygotowaniami do świąt w nadchodzącym tygodniu zapraszam do pomocy wszystkich chętnych – w poniedziałek będą ustawiane choinki i szopka – zapraszam więc Panów Radnych; we wtorek będą ubierane choinki przez uczniów bezpośrednio po nabożeństwie o godz. 15.00; dwukrotnie zaś w tym tygodniu – w środę i w piątek po wieczornej Mszy św. – zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła.
 16. Ponieważ poświęcone opłatki nie dotarły jeszcze do wszystkich mieszkańców naszej parafii, dlatego ponawiam prośbę, aby osoby chętne, które chciałyby roznieść przynajmniej na swoją ulicę lub do własnego bloku, zgłosiły się do zakrystii w celu pobrania opłatków. Z góry dziękuję za pomoc.
 17. Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy zaprosić wszystkie pary małżeńskie przeżywające w tym roku swoje jubileusze na specjalną Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Taka Msza odprawiona będzie w naszym kościele 1 stycznia o godzinie 12.00. W związku z tym proszę osoby zainteresowane lub kogoś z rodziny o podanie w zakrystii nazwisk par jubilatów i ich adresów.
 18. We wtorek 18 grudnia o godz. 11.30 z parkingu przy naszym kościele będą zabierane elektrośmieci. Można je przynosić na to miejsce w poniedziałek 17 grudnia.
 19. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Witolda Szwedo – w poniedziałek 17 grudnia o godz. 6.30; za śp. Klarę Glinkę – w poniedziałek 17 grudnia o godz. 7.30; za śp. Marię Kmitę – w środę 19 grudnia o godz. 7.00; za śp. Wiesława Wezgraja – int. od sąsiadów z klatki – w środę 19 grudnia o godz. 7.30; za śp. Kazimierę Czarnecką – int. od Wspólnoty Krwi Chrystusa – w czwartek 20 grudnia o godz. 7.00; za śp. Józefę Więckowską – w piątek 21 grudnia o godz. 9.00; za śp. Jana Oszusta – w sobotę 22 grudnia o godz. 9.00; za śp. Jana Wojtaszka – w sobotę 22 grudnia o godz. 10.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Edward Krawczyk, Dorota Marczak, Maria Janik, Janina Chudyba i Stanisław Tokarczyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …
Dodaj komentarz