III Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2022 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dziś przed kościołem prowadzona jest przez Caritas zbiórka ofiar do puszek na Wakacyjne Dzieła Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
  3. Dzisiaj o godz. 10.30 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów z I LO oraz Technikum „na Górce” w Kraśniku.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: dzisiaj 1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika – odpust w parafii w Kraśniku Fabrycznym; w poniedziałek 2 maja – św. Atanazego oraz św. Zygmunta; to także święto flagi państwowej; 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny – jest to zarazem święto państwowe Konstytucji 3 Maja; w ten dzień Msze św. będą odprawiane w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00; w środę 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – w ten dzień świętują także panie Moniki; w czwartek 5 maja – św. Stanisława Kazimierczyka; w piątek 6 maja św. Apostołów Filipa i Jakuba; w przyszłą niedzielę 8 maja – św. Stanisława biskupa, Patrona Polski – liturgiczne wspomnienie przeniesione zostało na poniedziałek 9 maja. Wszystkich solenizantów obejmujemy wdzięczną pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest: pan Radny Zygmunt Jędrak, ks. senior Zygmunt Dębicki, Pasjonistka siostra Stanisława oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku pani Monika Hatłas, panie katechetki Mariola Gałkowska i Monika Tęsna, a także pani Stanisława Frączek i Mariola Rymarczyk,  panowie Stanisław Krupka, Stanisław Stępień.
  5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Spowiedź jak zwykle podczas porannych Mszy św., zaś popołudniu dla dzieci od 15.30 i Msza św. dla nich o 16.00; dla dorosłych zaś wieczorem o 18.00. Do spowiedzi zachęcam szczególnie dzieci, które w najbliższą niedziele będą miały Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.
  6. Po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią, możemy ponownie uczestniczyć w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem 3 Maja. W imieniu burmistrza miasta Wojciecha Wilka zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 10:30 na Mszę w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po Mszy mieszkańcy spotkają się na rynku starego miasta, gdzie będzie można złożyć kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na rynku wystąpią także Orkiestra Camerata i Chór Słowiki Kraśnickie pod dyr. Łukasza Sidoruka ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kraśniku oraz Zespół Pieśni i Tańca „Tudrus” z Centrum Kultury i Promocji.
  7. Przypominam, że w niedzielę 8 maja o godzinie 10.30 oraz o godz. 12.00 odbędą się uroczystości Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych. Osoby niezainteresowane tą uroczystością proszone są o wybranie się do kościoła na inne godziny.
  8. Próby dla dzieci przed Rocznicą Komunii będą w czwartek 5 maja: o godz. 15.30 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku, z Kowalina i ze Szkoły Specjalnej, natomiast o godz. 16.15 – dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku.
  9. Rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  10. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  11. Dziękuję również panom Radnym, który pomagali w rozbiórce dekoracji świątecznej ciemnicy i grobu Pańskiego oraz w pracach porządkowych w kościele.
  12. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  13. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. za śp. Stanisławę Piekarz – int. od dyrekcji i pracowników ZPO nr 1 w Kraśniku – w piątek 6 maja o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Pietrzyk i Stefania Czerwonka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…