III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r. ogłoszenia duszpasterskie

1.  Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed naszym kościołem są przeznaczone ośrodek pomocowy prowadzony przez ojców Kamilianów w Gruzji, w Tbilisi. Ojcowie Kamilianie, we współpracy z Fundacją „Pro Spe”, opiekują się tam osobami najuboższymi i niepełnosprawnymi, a także dziećmi z rodzin o korzeniach polskich. Dzisiejsza zbiórka jest kontynuacją działań z ubiegłego roku, kiedy gościliśmy wśród nas pana Tomasza Albiniaka, Kraśniczanina, który od kilku lat mieszka w Gruzji i współpracuje z ojcami Kamilianami. W związku z tą pomocą jest też pewna propozycja skierowana do osób młodych, którzy chcieliby się zaangażować jako wolontariusze. Mogą oni w zamian za pomoc niepełnosprawnym w tym ośrodku, w tym czasie otrzymać za darmo wikt i opierunek w Tbilisi. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem kontaktowym podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 509-452-369.
2.  Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne. Przyniesiemy je ze sobą w Niedzielę Palmową, aby je poświęcić. Fundusze uzyskane z ich sprzedaży posłużą na zrobienie świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy gest wszystkich osób wspierających te akcję.
3.  Jutro 25 marca przypada w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji. Dzisiaj wyłożone są na bocznym ołtarzu deklaracje, które osoby zainteresowane włączeniem się w te akcję mogą podpisane złożyć do koszyczka przed ołtarzem przed wieczorną Mszą św. w poniedziałek.
4.  Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.
  • Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam do nabywania w naszym kiosku pod Lipą najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  • Osoby zainteresowane wakacyjnym wyjazdem do Bułgarii od 23 czerwca do 4 lipca, pielgrzymką do Ziemi Świętej od 1 do 8 maja br. oraz wyjazdem do Tajlandii od 6 do 15 listopada, mogą uzyskać bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).
  • Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa, do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św., obejrzenie misterium oraz możliwość zwiedzenia Zakonu Ojców Cystersów w Wąchocku. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 663-525-262).
  • Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to już ogólnopolskie wydarzenie religijne, które posiada błogosławieństwo Papieża Franciszka. W tym roku jedna z 800-set tras IX edycji przebiega z Janowa Lubelskiego, przez Sulów, do Kraśnika. Nazwana została: „Do Pani Kraśnickiej”. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej podanej na tablicy ogłoszeń: www.edk.org.pl.
  • Nasza zaś inscenizowana droga krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w piątek 12 kwietnia po Mszy św. wieczornej.
  • Jak co roku też zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie wykonanych własnoręcznie palm w różnych kategoriach: największej palmy, najoryginalniej wykonanej czy o nowatorskiej formie. Palmy należy składać do swoich katechetów do środy 10 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia po Mszy św. o godzinie 10.30.
  • Szkoła Podstawowa w Kowalinie organizuje zbiórkę sprzętu elektrycznego o elektronicznego, która odbędzie się w dniach od 25 marca do 8 kwietnia br. przy świetlicy wiejskiej z Spławach Drugich.
  • W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Gajewskiego – w poniedziałek 25 marca o godz. 7.00; za śp. Jerzego Krzysztonia – w poniedziałek 25 marca o godz. 7.30 oraz int. od sąsiadów z ul. Grodzkiej – w piątek 29 marca o godz. 7.30; za śp. Grzegorza Rolę – int. od KR MB Królowej Polski z Suchynii – we wtorek 26 marca o godz. 7.30; za śp. Wiesławę Szot – we wtorek 26 marca o godz. 7.30; za śp. Adama Kępę – int. od Zakładów Poligraficznych AJG – w czwartek 28 marca o godz. 6.30; za ś. Helenę Kawka – int. od sąsiadów z klatki i koleżanek z osiedla – w czwartek 28 marca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Wójtowicz, Marianna Klecha, Dominika Mazurek, Elżbieta Biegaj, Mieczysław Machaj i Janusz Gotner. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…