III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1. Przeżywamy dziś III niedzielę Wielkiego Postu. W miarę mijania czasu wielkopostnego potęguje się oczekiwanie na koniec tego okresu, ale nie tyle ze względu na surowe praktyki wielkopostne, co raczej ze względu na radość jaką niosą święta Wielkanocne. W różnych parafiach rozpoczęły się już Rekolekcje Wielkopostne. W naszej parafii rekolekcje będą od czwartku 15 marca do niedzieli 18 marca. Poprowadzi je ks. Radosław Gąska, były nasz wikariusz, który po ukończeniu studiów prawniczych w Rzymie, obecnie pracuje w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie. Zaplanujmy sobie w te dni tak swój czas, aby każdy mógł wysłuchać nauk rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek i sobotę, czyli 16 i 17 marca. W sobotę będzie też dzień odwiedzin chorych. Ich nazwiska i adresy można zgłaszać w zakrystii.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można od dziś składać u siostry w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne. Przyniesiemy je ze sobą w Niedzielę Palmową, aby je poświęcić. Fundusze uzyskane z ich sprzedaży posłużą na zrobienie świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy gest wszystkich osób wspierających te akcję.
  5. Ponieważ prognoza pogody przewiduje, że duże mrozy mamy już za sobą, dlatego nawiązując do propozycji panów Radnych, od dzisiaj w ciągu dnia kościół będzie otwarty w przestrzeni pod chórem i osoby odwiedzające nasz kościół, będą mogły pomodlić się przed relikwiami św. Jana Pawła II wystawionymi na ołtarzu.
  6. Jak co roku też zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie wykonanych własnoręcznie palm w różnych kategoriach: największej palmy, najoryginalniej wykonanej czy o nowatorskiej formie. Palmy należy składać do swoich katechetów do zakończenia naszych rekolekcji a więc do 18 marca. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca po Mszy św. o godzinie 10.30.
  7. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. W najbliższą sobotę 10 marca o godz. 18.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. z nabożeństwem i modlitwami o uzdrowienie.
  9. W przyszłą niedzielę 11 marca o godz. 11.30 w kościele rektoralnym Św. Ducha będzie odprawiona Msza św. z okazji 73. rocznicy śmierci ks. Stanisława Zielińskiego. Ksiądz Rektor zaprasza na te uroczystości, które poprzedzi procesja z domu, gdzie mieszkał ks. Zieliński do kościoła rektoralnego.
  10. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. W przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam również osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.
  11. Dziękuję też za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła.
  12. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Bogumiłę (k) Tracz – int. od dawnych i teraźniejszych sąsiadów z Kraśnika – w poniedziałek 5 marca o godz. 6.30 oraz we wtorek 6 marca o godz. 6.30; za śp. Aleksandrę (k) Omiotek – w poniedziałek 5 marca o godz. 7.30; za śp. Teresę Koneczną – int. od sąsiadów z klatki – we wtorek 6 marca o godz. 7.00; za śp. Marka Pawlaska – we wtorek 6 marca o godz. 7.30; za śp. Aleksandra Sydofa – w czwartek 8 marca o godz. 7.30; za śp. Janusza Sidora – w piątek 9 marca o godz. 7.30; za śp. Jana Bieńczaka – w sobotę 10 marca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogumiła Pyrzynę, Andrzeja Stefaniaka, Władysława Pełkę, natomiast w nachodzącym tygodniu odbędą się pogrzeby: śp. Mirosławy Piotrowskiej, Zbigniewa Wilka, Haliny Szczeliny, Hanny Grządki i Grażyny Barankiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …