III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

1. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Jest również dodatkowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi, którego papież Franciszek ogłosił Patronem obecnego roku. Gazety dostępne są po Mszy św. w zakrystii.
  2. Dzisiaj w Sali „Pod Lipą” możemy jeszcze nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne.
  3. W nadchodzącym tygodniu przypadają popularne imieniny: w piątek 12 marca –  Grzegorza; w sobotę 13 marca – Krystyny i Bożeny. Wśród solenizantów są osoby zaangażowane w życie naszej parafii: Grzegorz Jasiński, Grzegorz Marcinkowski, Grzegorz Przywara, Krystyna Krotkiewicz, Bożena Krasowska, Bożena Kuś, i Bożena Dudzińska. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składany już dziś serdeczne życzenia.
  4. W przyszłą sobotę 13 marca zapraszamy na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie o godzinie 18.00.
  5. Ponieważ w naszej parafii nie będą organizowane w tym roku Rekolekcje Wielkopostne, tym bardziej zapraszamy na organizowane w naszym kościele nabożeństwa: Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.30 oraz Drogi Krzyżowe w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.00 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. serdeczne „Bóg zapłać” składamy ofiarodawcom.
  7. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję też za ofiary składane na dalszy remont naszego kościoła.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Beatę Adamczyk – int. od Dyrekcji i pracowników SP nr 2 w Kraśniku – w poniedziałek 8 marca o godz. 7.30; za śp. Stanisławę Czubę – w środę 10 marca o godz. 7.00; za śp. Adama Patyniaka – w sobotę 13 marca o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp.  Ewa Mazurkiewicz, Zofia Chodorek, Jan Koza, Jadwiga Rymarz, Andrzej Lafere, Halina Rybicka, Helena Flis. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…