Opublikowano

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021

ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym roku mogliśmy się przygotować do świąt poprzez uczestnictwo w tradycyjnych bezpośrednich rekolekcjach. Dzisiejsza IV niedziela adwentu jest ostatnim dniem naszych parafialnych rekolekcji adwentowych Dziękuję księdzu Adamowi Pendelowi za jego mądre i proste słowa pomagające nam zaufać Bogu i otworzyć się na Jego działanie. Wyrazem zaś naszej wdzięczności dla księdza Adama za jego posługę wśród nas są ofiary zbierane dzisiaj na tacę do jego dyspozycji.
 2. Spowiedź dla osób wracających do domów rodzinnych z zagranicy w ostatniej chwili będzie w środę i czwartek, 22 i 23 grudnia podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Później, w Wigilię i Boże Narodzenie księża nie będą spowiadać. Dla spóźnialskich jest jeszcze okazja do spowiedzi jutro, w poniedziałek 20 grudnia, w parafii na Piaskach, gdzie odbywają się rekolekcje.
 3. W piątek 24 grudnia, Wigilia. Spotkamy się najpierw w naszych domach przy stole z najbliższymi, z rodziną, zaś o północy będziemy uczestniczyli we Mszy św. zwanej Pasterką. Zapraszamy na Pasterkę o godzinie 24.00. Liturgii będzie przewodniczył ksiądz Biskup Adam Bab. Wcześniej zaś o godzinie 11.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Przypominam, że w Wigilię podajemy dania bezmięsne. Na stole wigilijnym  niech nie będzie też alkoholu. W drugi dzień świąt 26 grudnia zgodnie z tradycją św. Szczepana na Mszach św. będzie święcony owies, choć w tym roku 26 grudnia wypada niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy o godzinie 10.30 będzie błogosławieństwo małych dzieci. W ten dzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dlatego taca gospodarcza zbierana na remont naszego kościoła zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca musi być przesunięta na 1 stycznia.
 4. W nadchodzącym tygodniu jest wiele popularnych imienin: Ewy, Adama, Szczepana, Jana, Tomasza. Są wśród nich również osoby zaangażowane w życie naszej parafii: Adam Wojtaszek, Adam Lemiecha, Ewa Garbacz a także nasza siostra Przełożona Ewa Ismena Żak. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy już dziś serdeczne życzenia.
 5. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. w zakrystii lub w sali „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, sianko i świece wigilijne Caritas.
 6. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Do wigilii codziennie o godzinie 17.30 odprawiana jest w naszym kościele Nowenna do Bożego Narodzenia.
 8. W dniach 24-26 grudnia oraz w Sylwestra 31 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z chrztami w czasie świąt proszę załatwić odpowiednio wcześniej do środy. Konferencja przedchrzcielna będzie w środę 22 grudnia o godz. 17.00.
 9. Dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni, zapraszam tym razem nie w piątek, ale w czwartek po wieczornym nabożeństwie.
 10. Dziękuję również panom: Eugeniuszowi Mazurkowi, Dobrosławowi Rudnemu i Ludwikowi Bieleckiemu, którzy w czasie rekolekcji wozili księży do chorych z posługą przedświątecznej spowiedzi i Komunii Świętej.
 11. Dnia 1 stycznia o godzinie 12.00. będzie odprawiona w intencji par małżeńskich przeżywających w mijającym roku swoje jubileusze specjalna Msza św. połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W zakrystii można jeszcze zgłosić imiona i nazwiska jubilatów.
 12. Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk zaprasza Kraśniczan na Wigilię Miejską w środę 22 grudnia o godzinie 17.00 na Rynku Starego Miasta, by wspólnie kolędować i podzielić się opłatkiem.
 13. Pan wójt Mirosław Chapski informuje mieszkańców Gminy Kraśnik, że we wtorek 21 grudnia w godzinach 9.00-13.00 przy Urzędzie Gminy będzie stacjonował szczepieniobus. W tym czasie można zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zachęcamy do skorzystania.
 14. Po świętach pragniemy rozpocząć tegoroczną wizytę kolędową w naszej parafii z uwzględnieniem wszystkich wszystkich przepisów sanitarnych. I tak, w poniedziałek 27 grudnia od godz. 9.00 pragniemy odwiedzić mieszkańców Kolonii Wyżnica i ul. Nadstawnej. We wtorek 28 grudnia od godz. 9.00: mieszkańców Suchynii, ul. Suchyńskiej, Filaretów, Nadrzecznej, Prusa, Żytniej, Bojanowskiej, Batalionów Chłopskich i Podmiejskiej. W środę 29 grudnia od godz. 9.00: mieszkańców Spław I, Spław II, ul. Ludmiłowskiej i Kowalina. W czwartek 30 grudnia od godz. 9.00: mieszkańców ul. Cegielnianej, Głębokiej, Ostrowieckiej, Młyńskiej, zaś popołudniu w czwartek 30 grudnia od godziny 16.00: mieszkańców ul. Piłsudskiego, Rycerskiej, Jasnej i Dąbrowskiej, ul. Strażackiej, Wierzbowej, Ogrodowej, Wąskiej, Szkolnej. W piątek 31 grudnia kolęda planowana jest od godz. 9.00 na Słodkowie Pierwszym. W Nowy Rok 1 stycznia i w niedzielę 2 stycznia nie ma odwiedzin kolędowych. W następną niedzielę podany będzie plan kolędy na przyszły tydzień. W Boże Narodzenie zaś będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń plan całej kolędy.
 15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Teresę Kaźmierak – w poniedziałek 20 grudnia o godz. 6.30; za śp. Bogdana Kasperka – w poniedziałek 20 grudnia o godz. 7.00; za śp. Adama Mazura – int. od pracowników mleczarni – we wtorek 21 grudnia o godz. 7.00; za śp. Danielę Młynarską – w środę 22 grudnia o godz. 6.30; za śp. Cezarego Łazarza – int. od koleżanek z pracy – w środę 22 grudnia o godz. 7.00; za śp. Jadwigę Nowak – int. od pracowników Ekolandu – w środę 22 grudnia o godz. 7.00; za śp. Teresę Drobek – w środę 22 grudnia o godz. 7.30; za śp. Małgorzatę Kocoń – int. od pracowników Starostwa Powiatowego w Kraśniku – w czwartek 23 grudnia o godz. 6.30; za śp. Barbarę Drzazgę – w czwartek 23 grudnia o godz. 6.30; za śp. Ewę Amrozy – w czwartek 23 grudnia o godz. 7.00; za śp. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Leokadia Smyl, Janina Stępniewska, Bogdan Bojko-Bańkowski, Henryk Kozak, Leokadia Pielaszkiewicz, Włodzimierz Koziński, Zygmunt Czerwonka, Krzysztof Hanaj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…
 16. Pragnę jeszcze raz podziękować księdzu Adamowi za przeprowadzenie w naszej parafii adwentowych rekolekcji. Księże Adamie, życzę Ci, obfitego Bożego błogosławieństwa, głębokiej świątecznej radości, prawdziwego pokoju serca, dobrego zdrowia i wiele ludzkiej życzliwości, a Pani Kraśnicka niech Cię otacza płaszczem macierzyńskiej opieki w całym Nowym Roku Pańskim 2022. Na koniec prosimy Księdza Adama o udzielenie nam uroczystego błogosławieństwa, a każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach i przystąpił do sakramentu pokuty, może uzyskać odpust zupełny na mocy przywileju papieskiego.