IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

1. W tym roku nie mieliśmy okazji przygotowania się do świąt poprzez uczestnictwo w tradycyjnych bezpośrednich rekolekcjach Adwentowych. Wiele różnych przeszkód, łącznie z chorobami, pokrzyżowało nasze plany. Księża też powoli powracają do zdrowia i dlatego osoby pragnące skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej, będą mogły to uczynić w naszym kościele wieczorem we wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Dziękujemy księżom z naszego dekanatu za pomoc w odprawianiu Mszy św. na tygodniu, a księżom, dzisiejszym gościom, księdzu Markowi Gątarzowi i Łukaszowi Mudrakowi za niedzielną posługę.
  2. W Boże Narodzenie 25 grudnia i w św. Szczepana 26 grudnia Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Zapraszamy na Pasterkę o godzinie 24.00. Liturgii będzie przewodniczył ksiądz Biskup Adam Bab. Wcześniej zaś o godzinie 11.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele. W uroczystość św. Szczepana zgodnie z tradycją na Mszach św. będzie święcony owies.
  3. Na pierwszej Mszy św. dzisiaj zostało poświęcone siano. Jest ono umieszczone w koszu w kruchcie. Można go szczyptę zabrać do domu i umieścić pod obrusem, zgodnie z tradycją. Ten powszechnie zachowywany nawet w miastach zwyczaj przypomina ubóstwo betlejemskiej groty oraz żłóbek, w którym na sianie Maryja złożyła narodzonego Jezusa.
  4. W następną niedzielę 27 grudnia wypada Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszy o godzinie 10.30 zgodnie z tradycją będzie błogosławieństwo małych dzieci.
  5. W nadchodzącym tygodniu jest wiele popularnych imienin: Ewy, Adama, Szczepana, Jana, Tomasza. Są wśród nich również osoby zaangażowane w życie naszej parafii: Adam Wojtaszek, Adam Lemiecha, Ewa Garbacz a także nasza siostra Przełożona Ewa Ismena Żak. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy już dziś serdeczne życzenia.
  6. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. w zakrystii lub w sali „Pod Lipą” u członków Akcji Katolickiej można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  7. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam przed świętami w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy maryjnych na przyszły rok.
  9. W dniach 24-27  grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z chrztami w czasie świąt proszę załatwić odpowiednio wcześniej do środy. Konferencja przedchrzcielna będzie w środę 23 grudnia o godz. 17.00.
  10. Podobnie jak w ubiegłym roku pragniemy zaprosić wszystkie pary małżeńskie przeżywające w tym roku swoje jubileusze na specjalną Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Taka Msza odprawiona będzie w naszym kościele 1 stycznia o godzinie 12.00. W związku z tym proszę osoby zainteresowane lub kogoś z rodziny o podanie w zakrystii nazwisk par jubilatów i ich adresów.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Barbarę Mamczur – w poniedziałek 21 grudnia o godz. 7.00; za śp. Wacławę Piekarz – int. od Rodziny Radia Maryja – we wtorek 22 grudnia o godz. 7.00; za śp. Mieczysława Czaplę – w środę 23 grudnia o godz. 6.30; za śp. Bogusławę Markowską – w środę 23 grudnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Madejczyk, Jerzy Kowalewski, Teresa Ul, Helena Piekarz, Mirosław Kępa, Marianna Wójcik, Janina Toporowska, Alicja Wojtaszek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się jeszcze razem: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…