Opublikowano Dodaj komentarz

IV Niedziela Adwentu Rok C – 23 grudnia 2018 r. ogłoszenia duszpasterskie

 1. Kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Krzaczkowi, który swoimi naukami pomagał nam w refleksji nad naszym życiem i wiarą, abyśmy mogli się dobrze przygotować na święta Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za ukazanie nam wzoru Maryi, za osobiste świadectwo wiary i za umożliwienie nam doświadczenia przebaczenia. Życzymy księdzu Krzysztofowi błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech Jezus darzy Cię wszelkim dobrem i uszlachetnia Twoje serce swoim pokojem. Życzę także, aby Nowy Rok 2019 był, dla Ciebie drogi Księże, pełen dobrych chwil i życzliwych ludzi wokół oraz pewności w Bożą Miłość i Opatrzność.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są wyrazem naszej wdzięczności księdzu Krzysztofowi za wygłoszone Słowo Boże.
 3. Dziękuję też pani Patrycji Hurlak za przeprowadzone rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się w tym roku do bierzmowania.
 4. Spowiedź dla osób wracających do domów rodzinnych z zagranicy w ostatniej chwili będzie w jutro 24 grudnia podczas porannych Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 7.30. Później, w Wigilię i Boże Narodzenie księża nie będą spowiadać. Dzisiaj o godz. 15.00  księża z posługą spowiedzi przedświątecznej udadzą się do DPS-u na ul. Oboźnej.
 5. Dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do świąt naszego kościoła. Dziękuję siostrom Pasjonistkom, panom Radnym, księdzu Kamilowi, nauczycielom i dzieciom za ozdobienie choinek i za przygotowanie szopki. Dziękuję paniom i panom sprzątającym nasz kościół. Dziękuję też panom, którzy wycinali i przywozili choinki i obsadzali je. Dziękuję osobom, które ofiarowały w tym roku drzewka i ozdoby choinkowe. Niech Pan Bóg wszystkim zaangażowanym wynagrodzi obfitym błogosławieństwem. Bóg zapłać.
 6. Dzisiaj podczas pierwszej Mszy św. zostało poświęcone sianko na stół wigilijny. Siano będzie znajdować się w koszu w kruchcie – można jego szczyptę wziąć do domu i podłożyć pod obrus na stole wigilijnym. Jest ono symbolem ubóstwa stajenki, w której narodził się nasz Zbawiciel.
 7. Jutro 24 grudnia, Wigilia. Spotkamy się najpierw w naszych domach przy stole z najbliższymi, z rodziną, zaś o północy będziemy uczestniczyli we Mszy św. zwanej Pasterką. Przeżywając Wigilię Bożego Narodzenia, pamiętajmy, że piękny polski zwyczaj nakazuje nam zostawić przy stole jedno wolne nakryte miejsce. Jeśliby zaś w naszym sąsiedztwie była osoba samotna, zadbajmy o nią i zaprośmy do naszego stołu wigilijnego. Przypominam, że w Wigilię podajemy dania bezmięsne. Na stole wigilijnym niech nie będzie też alkoholu.
 8. Jutro zapraszamy na Pasterkę o godzinie 24.00, zaś wcześniej o godzinie 23.00 na ostatnią w tym roku nowennę do Bożego Narodzenia oraz na wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele.
 9. W wtorek 25 grudnia w Boże Narodzenie oraz w środę 26 grudnia w św. Szczepana Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W uroczystość św. Szczepana 26 grudnia zgodnie z tradycją na Mszach św. będzie święcony owies. Odczytany będzie też list Rektora KUL a ofiary na tacę zbierane w drugi dzień świąt przeznaczone są na tę katolicką uczelnię.
 10. Poza tym w liturgii kościoła w nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 24 grudnia świętują: Adam i Ewa; w czwartek 27 grudnia – św. Jana Apostoła i Ewangelistę – podczas wieczornej Mszy św. będzie można skosztować tradycyjnego poświęconego wina ku czci św. Jana; w piątek 28 grudnia – św. Młodzianków męczenników; w sobotę 29 grudnia – św. Tomasza Becketa; w niedziele 30 grudnia swojego patrona czczą panowie Eugeniuszowie; jest to zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.30 zgodnie z tradycją będzie błogosławieństwo małych dzieci. A wśród solenizantów są Panowie Radni: Eugeniusz Mazurek,  Eugeniusz Nowosielski oraz Ewa Garbacz, Adam Lemiecha, Adam Wojtaszek. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia, tym wymienionym i tym niewymienionym, składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
 11. Dzisiaj w sali „pod Lipą” możemy jeszcze nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny oraz płyty CD z pastorałkami, których autorem jest Romuald Lipko z Budki Suflera.
 12. Zachęcamy też do nabywania w naszym kiosku pod Lipą najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Dziękuję panom Radnym, którzy wczoraj wozili księży do chorych z posługą przedświątecznej spowiedzi i Komunii Świętej.
 14. Dziękuję też osobom sprzątającym nasz kościół w ostatni piątek. W nadchodzącym tygodniu zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
 15. Przyszła niedziela 30 grudnia to ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę gospodarczą przeznaczone będą na remont naszej świątyni.
 16. Jak co roku 1 stycznia o godzinie 12.00 będzie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym roku swój jubileusz pożycia małżeńskiego. Nazwiska i adresy par jubilatów można zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii po Mszy św.
 17. Ukazał się nowy świąteczny numer „Pani Kraśnickiej”. Wyłożony jest on na bocznych ołtarzach. Zgodnie z życzeniem fundatorów ofiary składane za gazetkę są przeznaczone na remont kościoła. Bóg zapłać za te ofiary. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Państwa Anny i Janusza Genejów za nowy numer naszej gazetki.
 18. Po świętach rozpoczynamy tegoroczną wizytę kolędową w naszej parafii. W pierwszym tygodniu odwiedziny kolędowe rozpoczną się od godz. 9.00. I tak, w czwartek 27 grudnia pragniemy odwiedzić mieszkańców Kolonii Wyżnica i ul. Nadstawnej. W piątek 28 grudnia: Słodków Pierwszy. W sobotę 29 grudnia: Suchynia, ul. Suchyńska, Filaretów, Nadrzeczna, Prusa, Żytnia, Bojanowska, Batalionów Chłopskich i Podmiejska. W niedzielę 30 grudnia nie ma kolędy. W poniedziałek 31 grudnia: Spławy I, Spławy II, ul. Ludmiłowska i Kowalin. W następną niedzielę podany będzie cały przebieg kolędy.
 19. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Ryszarda Biernata – int. od sąsiadów z bloku – w czwartek 27 grudnia o godz. 6.30; za śp. Irenę Ćwieka – w czwartek 27 grudnia o godz. 7.30; za śp. Mariusza Nowickiego – int. od koleżanek i kolegów z pracy z wydziału TM – w piątek 28 grudnia o godz. 6.30; za śp. Mieczysława Świądra – w piątek 28 grudnia o godz. 6.30; za śp. Stanisława Grabowskiego – w sobotę 29 grudnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Tokarczyk i Bogumiła Suwała. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek …
 20. Na koniec prosimy Księdza Krzysztofa, naszego rekolekcjonistę, o udzielenie nam uroczystego błogosławieństwa, a każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach i przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął Komunię Świętą, może uzyskać odpust zupełny na mocy przywileju papieskiego.
Dodaj komentarz