IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii Pamiętajmy o tym w naszych codziennych modlitwach prywatnych i wspólnotowych.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy  bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Miesiąc maj poświęcony jest w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wcześniej zaś codziennie o godz. 17.00 odprawiany jest różaniec w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa oraz o deszcz.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: dzisiaj w uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny obchodzimy również święto państwowe Konstytucji 3 Maja. Podczas Mszy św. o godz. 10.30, z racji rocznicy Konstytucji 3 Maja, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny; w poniedziałek 4 maja  – wspominamy św. Floriana męczennika, patrona strażaków; we wtorek 5 maja – św. Stanisława Sołtysa Kazimierczyka – jego relikwie posiada nasza parafia; w środę 6 maja – św. Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek 8 maja – św. Stanisława i męczennika – głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji; w przyszłą niedzielę 10 maja – św. Izydora Oracza – odpust w parafii Polichna. Wśród solenizantów jest Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, a także dzisiejsze solenizantki Mariole: s. Zakrystianka i pani katechetka Mariola Gałkowska. Wszystkich solenizantów obejmujemy wdzięczną pamięcią modlitewną i składamy serdeczne życzenia.
  5. W związku z dniem św. Floriana Patrona strażaków, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kraśniku, Pan Mirosław Chapski przekazuje podziękowania i życzenia o następującej treści: „Pierwszy raz od wielu dziesiątków lat Dzień św. Floriana będziemy obchodzić inaczej. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wymusza na nas te zmiany. Składamy podziękowanie wszystkim tym, z którymi współpracujemy, i z którymi ramię w ramię, nie zważając na trudności niesiemy ratunek, pomoc i nadzieję. Dziękujemy druhom strażakom, zarówno ochotnikom jak i zawodowym, za zaufanie i solidaryzm w działaniu. Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhnom i druhom strażakom, seniorom ruchu strażackiego, młodym adeptom zgromadzonym w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, księżom kapelanom powiatu kraśnickiego składamy słowa uznania i podziękowania. Dziękujemy rodzinom za wspieranie i wyrozumiałość. Życzymy zdrowia, tylu powrotów co wyjazdów, satysfakcji z dobrze wykonanego zadania i uznania społecznego”.
  6. W najbliższą sobotę 9 maja o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  7. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół, a także porządkowały  plac i klomby wokół kościoła. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Dziękuję również za ofiary składane w ostatnim czasie na kościół oraz na środki czystości. Dzisiaj podziękowania imienne kieruję w stronę grupy następujących osób: oprócz bezimiennym ofiarodawcom dziękuję Renacie i Witoldowi Karpińskim; Marzennie i Franciszkowi Gontarczukom;  Marii i Czesławowi Majom; Teresie i Henrykowi Brania; Annie i Jerzemu Pater; Cecylii i Kazimierzowi Rejom; Halinie Nowak; Emilii Nowak; Arturowi Żurkowi; Ewie Garbacz; Czesławie Rosłej; Henryce i Józefowi Solarz; Annie Jabłońskiej.
  9. W zakrystii dostępne są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, pragnę przypomnieć, że w tym roku Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich w naszej parafii odbędzie się w dniu 9 sierpnia. Sakramentu udzieli dzieciom ksiądz biskup Józef Wróbel. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci klas IV będzie również w terminie późniejszym, w pierwszą niedzielę sierpnia.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jana Pączka – w środę 6 maja o godz. 7.00; za śp. Jana Marka – w czwartek 7 maja o godz. 7.00; za śp. Longinę Surowiec – int. od Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego – w piątek 8 maja o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odszedł do Pana: śp. Zygmunt Czuj. W jego intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…