IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

1.  Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” -  „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany jest różowy kolor szat. W tym roku również ze względu na pandemię trudno mówić o pełnej radości, ale jako ludzie wierzący pragniemy z pełnym zaufaniem przeżywać ten czas trudnych doświadczeń i wszystkie troski powierzać naszemu Zbawicielowi.
2.  W nadchodzącym tygodniu imieniny świętują: w środę 17 marca - Zbigniew i Edward; w piątek 19 marca - uroczystość ku czci św. Józefa - odpust w parafii w Kraśniku Fabrycznym. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składany już dziś serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest również pan Radny Zbigniew Janczarek

3. We wtorek 16 marca Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godzinie 18.00 w stałych intencjach.

4. W przyszłą niedzielę 21 marca po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00. odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Czas pandemii utrudnił trochę przygotowania, dlatego na tym spotkaniu obecność jest obowiązkowa.
5.  Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Gazety dostępne są po Mszy św. w zakrystii.
6.  Dzisiaj w Sali „Pod Lipą” możemy jeszcze nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne. Są też dostępne wielkanocne świece zwane Paschalikami w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

7. Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 informuje , że do 20 marca na terenie placówki prowadzona jest akcja „Zbiórka elektrośmieci”. Zapraszamy mieszkańców do udziału. Miejsce zbiórki - parking za Orlikiem ulica Kościuszki.
8.  Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii. serdeczne „Bóg zapłać” składamy ofiarodawcom.

9. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.

10. Dziękuję też za ofiary składane na dalszy remont naszego kościoła.

11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Kazimierę Alicję Lenartowicz – w poniedziałek 15 marca o godz. 7.30; za śp. Bogusławę Szumniak – w środę 17 marca o godz. 7.30; za śp. Edwarda Ziębę – w czwartek 18 marca o godz. 6.30; za śp. Grażynę Jach – w piątek 19 marca o godz. 6.30; za śp. Alinę Kenig – w sobotę 20 marca o godz. 6.30; za śp. Janinę Putkowską – w sobotę 20 marca o godz. 7.00. W środę 17 marca przypada w tym roku 19 już rocznica śmierci śp. proboszcza, kanonika Stanisława Szczuki. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Flis, Stefan Biszczak, Teresa Skowron i Wiesław Zduńczyk. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...