IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r. ogłoszenia duszpasterskie

1.
Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości - Laetare - od pierwszych słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem” -  „Wesel się, Jeruzalem”. W średniowieczu nazwano niedzielę dzisiejszą niedzielą róż. Stąd w liturgii używany jest różowy kolor szat.

2.
W dniu dzisiejszym w kościołach naszej Archidiecezji odczytywany jest List Pasterski Metropolity Lubelskiego zapowiadający III Synod Archidiecezji Lubelskiej.

3.
Dzisiejsza niedziela jest też ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji zbierana taca przeznaczona jest na remont naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary na dzisiejszą tacę.

4.
Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej piękne palmy wielkanocne, przez co wspieramy akcję zbierania funduszy na świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii.

5.
W nadchodzącym tygodniu przypadają popularne imieniny: w poniedziałek 1kwietnia - Grażyny; w środę 3 kwietnia – Ryszarda; w czwartek - 4 kwietnia - Izydora; w piątek  - 5 kwietnia - Ireny. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składany już dziś serdeczne życzenia.

6.
W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca – spowiedź jak zwykle na porannych Mszach św. o 6.30, 7.00 i 7.30 oraz popołudniu - dla dzieci od 15.30 - msza św. dla nich o 16.00 - bezpośrednio po Mszy Droga Krzyżowa dla dzieci. Spowiedź zaś dla dorosłych podczas wieczornej Mszy św. o 18.00 – Mszy św. zbiorowej za zmarłych do Bożego Miłosierdzia.

7.
W pierwszą sobotę miesiąca zachęcamy do udziału w nabożeństwie adoracyjnym prowadzonym przez Legion Maryi po Mszy św. o godz. 7.30.

8.
W przyszłą niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci na to spotkanie mają przynieść książeczki z naklejkami z niedzieli. Do uroczystości Pierwszej Komunii zostało już niedużo czasu, dlatego też przypominam o konieczności zaliczenia przez dzieci obowiązkowych modlitw. Odbiór stroi pierwszokomunijnych odbędzie się w sali na dolnym dziedzińcu w najbliższą środę 3 kwietnia w godz. 15.00 – 16.00 (na 15.00 zapraszamy uczniów z SP 1, na 15.30 uczniów z SP 2). Pierwsza próba przed Komunią świętą dla dzieci klas trzecich będzie we wtorek 2 kwietnia o godzinie 16.00. Natomiast próba dla dzieci z klas IV przed uroczystością Rocznicy Komunii Świętej będzie w tym tygodniu w czwartek 4 kwietnia o godz. 16.00. Na tę próbę uczniowie mają przynieść swoje podpisane Pismo Święte – a jeśli ktoś nie ma – to zgłosi s. Emmanueli i zakupimy. Skarbnicy klasowi zbierają od uczniów klas czwartych składkę na wystrój kościoła po 5 zł i przynoszą na próbę 4 kwietnia.

9.
W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. z okazji Rocznicy zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej.

10.
Zachęcam do nabywania w naszym kiosku pod Lipą najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

11.
Osoby zainteresowane wakacyjnym wyjazdem do Bułgarii od 23 czerwca do 4 lipca, oraz wyjazdem do Tajlandii od 6 do 15 listopada, mogą uzyskać bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerami telefonów podanymi na tablicy ogłoszeń (tel.: 504 267 407,  504 267 222).

12.
Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa 13 kwietnia br. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 663-525-262).

13.
Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Janowa Lubelskiego, przez Sulów, do Kraśnika. Nazwana została: „Do Pani Kraśnickiej”. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej podanej na tablicy ogłoszeń: www.edk.org.pl.

14.
Przypominam dzieciom i młodzieży o konkursie wykonanych własnoręcznie palm. Palmy należy składać do swoich katechetów do środy 10 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia po Mszy św. o godzinie 10.30.

15.
Świetlica Środowiskowa „Słońce na dłoni”, prowadzona przez Centrum Wolontariatu i mieszcząca się w budynkach klasztornych na dolnym dziedzińcu, zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat, na zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. Świetlica oferuje pomoc w odrabianiu prac domowych oraz atrakcyjną tematykę zajęć i warsztatów. Odbywają się warsztaty kulinarne, plastyczne, sportowe. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów i wychowawców z bogatym doświadczeniem w ty, zawodzie.

16.
Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Dziękuję także osobom składającym ofiary na środki czystości. Chętnych zaś do pomocy w sprzątaniu świątyni zapraszam w najbliższy piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.

17.
Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać u siostry w zakrystii.

18.
Pragnę też przekazać imienne podziękowania za ofiary na ławki składane w ostatnim czasie w kancelarii, a są to: Halina i Tadeusz Brodowscy; Maria Bielecka; Maria i Kazimierz Zarzeczni; Małgorzata i Artur Dybińscy.
W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30. dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Monikę Bryczek – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 2 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Grzegorza Kajdę – we wtorek 2 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Władysława Sadowskiego – w czwartek 4 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Lucynę Wojtan – int. od współpracowników córki z FŁT – w piątek 5 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Czesławę Siembida – w piątek 5 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysław Machaj, Janusz Gotner, Wanda Ciupak, Krystyna Kloc. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…