Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r. –

1. W dzisiejszą niedzielę 26 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godzinie 10.30 będzie błogosławieństwo małych dzieci.
  2. Dzisiaj, w drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i z tej okazji w kościołach czytany jest list Rektora KUL.
  3. Kończy się kolejny rok. Podsumowujemy ten czas naszego życia w duchu dziękczynienia za dobro, które stało się naszym udziałem. Wieczorem w sylwestra w piątek 31 grudnia o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie starego roku, po której będzie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, ze śpiewem suplikacji „Święty Boże” oraz hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”. Uczestnicząc w tym nabożeństwie dziękczynnym za otrzymane  łaski w kończącym się roku możemy, na mocy przywileju Stolicy Apostolskiej, uzyskać odpust zupełny.
  4. W Sylwestra w piątek 31 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. W Nowy Rok w sobotę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  6. W nadchodzącym tygodniu jest wiele popularnych imienin: Jana, Tomasza, Eugeniusza, Melanii, Sylwestra i Mieczysława. Wśród solenizantów są osoby zaangażowane w życie naszej parafii, panowie Radni, Eugeniusz Mazurek, Eugeniusz Nowosielski i Mieczysław Flis a także siostra Melania. Wszystkim solenizantom składamy już dziś serdeczne życzenia.
  7. W poniedziałek 27 grudnia będzie poświęcenie wina na Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 z racji wspomnienia św. Jana Ewangelisty.
  8. Zapraszamy małżonków przeżywających w tym kończącym się już roku swoje jubileusze pożycia małżeńskiego na Mszę św. w ich intencji 1 tycznia o godzinie 12.00. Uroczystość będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i specjalnym błogosławieństwem. Można jeszcze po Mszy św. zgłaszać do zakrystii nazwiska par jubilatów.
  9. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim czasie składały ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości, wyrażony ofiarą finansową oraz modlitwą w intencji prac remontowych przy naszym kościele. W Nowy Rok 1 stycznia będzie okazja do złożenia ofiar na comiesięczną tacę gospodarczą na dalszy remont naszej świątyni zamiast ostatniej niedzieli miesiąca grudnia. Bóg zapłać.
  10. Dziękuję również za nadsyłane życzenia świąteczne zarówno od różnych osób prywatnych, jak i w imieniu różnych instytucji kraśnickich.
  11. W ostatnim czasie przygotowań do świąt wykonano też wiele pracy przy sprzątaniu i dekorowaniu naszej świątyni, wymagało to zaangażowania wielu osób, ale chyba wszyscy przyznają, że wysiłki te przyniosły niezwykły efekt w postaci choinek, a szczególnie pięknej szopki, której nie powstydziłaby się żadna katedra czy słynne sanktuaria. Dziękuję najpierw tym, którzy ofiarowali choinki do świątyni: dziękuję Wojciechowi Kamińskiemu, Czesławowi Bieleckiemu, Marii Kolasie, Józefowi Bembenkowi i Joannie Adamczyk. Dziękuję również osobom, które przywoziły drzewka oraz tym, które ofiarowały bombki i inne elementy dekoracyjne do  wystroju szopki, jak również osobom, które pomagały siostrze Melani przy budowie szopki lub ubraniu ołtarzy: dziękuję pani Bożenie Zdybickiej, Annie Kędziorze, Elżbiecie Bańce, Otylii Zych, Agnieszce Rzucidło, Sabinie Wszelakiej, Magdalenie i Dariuszowi Czelej, Bogdanowi Wilkowi, Andrzejowi Kawczyńskiemu, Markowi Biegajowi, Wiesławowi Bańce, Krzysztofowi Pietraszkowi, Stefanowi Nowakowi, Jackowi Zychowi, Markowi Kawce, Eugeniuszowi Mazurkowi, Eugeniuszowi Nowosielskiemu, Waldemarowi Rembisiowi, Wojciechowi Pyzikowi, Krzysztofowi Orłowi, Stanisławowi Krupce, Zenonowi Kowalikowi, Jolancie i Władysławowi Kapuście.
  12. Zapraszam w tym tygodniu chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni w czwartek 30  grudnia po wieczornej Mszy św.
  13. Zachęcamy do zainteresowania się najnowszymi numerami czasopism katolickich: szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W tych świątecznych numerów dołączone są płyta lub modlitewnik.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp. Barbarę Świąder – w poniedziałek 27 grudnia o godz. 6.30; za śp. Mariana Wójtowicza – we wtorek 28 grudnia o godz. 6.30; za śp. Helenę Szczepanik – we wtorek 28 grudnia o godz. 7.30; za śp. Annę Lewaszow – w środę 29 grudnia o godz. 6.30; za śp. Jerzego Wątrobę – w czwartek 30 grudnia o godz. 6.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Pietraszek, Genowefa Jakubczyk i Władysława Kajda. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...