Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania, zwana Wielką Niedzielą, jest dla nas wszystkich dobrą nowiną, że Chrystus żyje i pozostaje z nami aż do skończenia świata. Symbolem Zmartwychwstałego jest umieszczona w kościele figurka Chrystusa umieszczona nad tabernakulum. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i obchodzi się je jak uroczystości Pańskie. Dlatego nawet święto ku czci św. Wojciecha, Patrona Polski w liturgii będzie obchodzone dopiero w 26 kwietnia. Niemniej w nadchodzącym tygodniu obchodzimy popularne imieniny: dzisiaj 17 kwietnia – Roberta; w sobotę 23 kwietnia – Wojciecha i Jerzego – wieczorem w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji solenizantów. Wśród solenizantów są: pan Wojciech Wilk, Robert Rak, Jerzy Pietruczuk, Agnieszka Kamieniarz. Wszystkim solenizantom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się, by dzisiejsza liturgia rezurekcyjna i procesja miały bardzo odświętny, uroczysty charakter: dziękuję orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej, panu organiście, osobom niosącym obrazy i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i całej służbie ołtarza.
  3. W Poniedziałek WielkanocnyMsze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Taca w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL.
  4. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w okresie Triduum Paschalnego przygotowywały liturgię w poszczególne dni. Dziękuję księżom Wikariuszom i służbie liturgicznej ołtarza, panu organiście, panom Radnym, siostrom Pasjonistkom, harcerzom, dziękuję wszystkim grupom, które prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej przez cały Wielki Post. Dziękuję panu: Witoldowi Karpińskiemu, Bogdanowi Wilkowi, Andrzejowi Kawczyńskiemu, Krzysztofowi Pietraszkowi i Wiesławowi Bańce za pomoc w dekoracji  ciemnicy i grobu. Dziękuję drukarni Dot-Media za wydrukowanie banneru wielkopostnego do kościoła a także drukarni państwa Genejów za banery umieszczone na masztach przed kościołem, zaś panu Markowi Ćwieka za ich zaprojektowanie. Dziękuję także wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu wielokrotnie sprzątały nasz kościół, prasowały obrusy ołtarzowe.
  5. Już niedługo wrócimy po świętach do prozy życia. Zapraszam więc chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia uroczystość Miłosierdzia Bożego Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W intencji członków Parafialnego Koła Caritas będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  7. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  Edwarda Wójcickiego – w środę 20 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Emiliana Stanieckiego – int. od współpracowników żony – w czwartek 21 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Antoniego Kuśmierza – w czwartek 21 kwietnia o godz. 7.00; za śp. Norberta Dekiela – int. od kolegów i koleżanek z pracy z Wydziału P9 – w czwartek 21 kwietnia o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Piekarz, Tadeusz Czuliński i Tadeusz Iracki, których pogrzeby odbędą się w nadchodzącym tygodniu. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…
  9. Z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych w imieniu wszystkich kapłanów pracujących w tej parafii życzę naszym Drogim Parafianom, a także Gościom, zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Niech Zmartwychwstały Pan chroni też wasze rodziny przed skutkami pandemii i od lęku przed wojną. Radość paschalna niech przepełnia Wasze serca.