Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania, zwana Wielką Niedzielą, jest dla nas wszystkich dobrą nowiną, że Chrystus żyje i pozostaje z nami aż do skończenia świata. Symbolem Zmartwychwstałego jest umieszczona w kościele figurka Chrystusa umieszczona nad tabernakulum. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy i obchodzi się je jak uroczystości Pańskie. Z tego też powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Taca w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL.
  3. Pragnę podziękować wszystkim osobom, które w okresie Triduum Paschalnego przygotowywały liturgię w poszczególne dni oraz dekorację  ciemnicy i grobu. Dziękuję księżom Wikariuszom i służbie liturgicznej ołtarza, panu organiście, panom Radnym, siostrom Pasjonistkom, młodzieży, harcerzom, dziękuję wszystkim grupom, które prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej przez cały Wielki Post. Dziękuję także wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu wielokrotnie sprzątały nasz kościół i plac wokół kościoła oraz prały, prasowały i maglowały obrusy i bieliznę ołtarzową.
  4. W najbliższą sobotę 10 kwietnia zapraszamy o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  5. W przyszłą niedzielę 11 kwietnia uroczystość Miłosierdzia Bożego Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W intencji członków Parafialnego Koła Caritas będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  6. W zakrystii są dziś dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W obecnym czasie to dobra lektura duchowa.
  7. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Zapraszamy chętnych do sprzątania w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
  8. Z powodu pandemii również tegoroczne Święta Paschalne są z konieczności ograniczone w ich wymiarze liturgicznym i wspólnotowym, dlatego przeżywajmy je z jak największym zaangażowaniem duchowym w gronie rodziny i najbliższych. Z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych w imieniu wszystkich kapłanów pracujących w tej parafii życzę naszym Drogim Parafianom, a także Gościom, radości wielkanocnej w sercach, wzajemnej miłości i zrozumienia oraz niewzruszonej ufności w Panu i tęsknoty za Bogiem Żywym w Eucharystii. Gdy skończy się czas epidemii wszyscy spotkajmy się z Bogiem Żywym w kościele. Niech Zmartwychwstały Pan chroni wasze rodziny przed skutkami pandemii i lękiem. Radość paschalna niech przepełnia Wasze serca.
  9. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp. Helenę Flis – w poniedziałek 5 kwietnia o godz. 9.00; za śp. Andrzeja Lafere – w środę 7 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Apolonię Pełka – int. od koleżanek z oddziału kardiologii szpitala w Kraśniku – w środę 7 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Halinę Rybicką – w czwartek 8 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Marka Mozgawę – int. od koleżanek i kolegów z pracy – w czwartek 8 kwietnia o godz. 7.30; za śp. Teresę Skowron – w piątek 9 kwietnia o godz. 6.30; za śp. Stefana Biszczaka – w piątek 9 kwietnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysława Bernat, Janina Pęk, Alicja Wierzchowiak, Jerzy Iwański. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…