NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ 
NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ NIE MA OGŁOSZEŃ 
25.25.25.25
fghdfud kghuhg uhgud ghf kjfh gjkfc fhbkgjf hgjfhgj fbn jfcbhj fbfjcfbgjk fgbfckj kfcgkfbnkjfc kfkfcbgjk fckfg kfcg cff c fk
Boże Narodzenie – 25 grudnia 2016r
1. Przeżywamy dziś Narodzenie Pańskie. Jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca grudnia. Ofiary zbierane dzisiaj na tzw. tacę gospodarczą przeznaczone są na spłatę należności za wykonane w tym roku prace renowacyjne naszej świątyni.

2. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za cud nocy betlejemskiej pragnę w imieniu wszystkich kapłanów pracujących w tej parafii złożyć Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Niech Bóg narodzi się w każdym z nas! Życzę, aby te święta były dla Was umocnieniem i pomogły wzrastać Wam w miłości, życzliwości i pokoju.

3. Dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do świąt naszego kościoła. Dziękuję siostrom Pasjonistkom, panom Radnym, księdzu Mateuszowi, nauczycielom, rodzicom, młodzieży i dzieciom za przygotowanie szopki, ozdobienie choinek, gruntowne umycie posadzki i wszystkich ołtarzy bocznych. Wiele trzeba było pracy i to wielodniowej, aby kościół doprowadzić po ostatnich remontach i rozbiórce rusztowań do porządku. Dziękuję panom, którzy wycinali i przywozili choinki i obsadzali je. Dziękuję osobom, które ofiarowały w tym roku piękne drzewka i ozdoby choinkowe. Przepraszamy tych naszych parafian, którzy mieli dobre chęci i zgłosili choinki, ale w tym roku nie zostały one wzięte do ozdobienia kościoła na święta. Dziękuję też firmie Proton za wykonanie instalacji oświetleniowej sklepień nawy głównej i balustrady chóru. Niech Pan Bóg wszystkim zaangażowanym wynagrodzi wasz trud obfitym błogosławieństwem. Bóg zapłać.

4. Również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni.

5. Dzisiaj, w Boże Narodzenie oraz jutro w św. Szczepana Msze św. będą odprawiane w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W uroczystość św. Szczepana 26 grudnia zgodnie z tradycją na Mszach św. będzie święcony owies. Odczytany będzie też list Rektora KUL a ofiary na tacę zbierane w drugi dzień świąt przeznaczone są na tę katolicką uczelnię.

6. Poza tym w liturgii kościoła w nadchodzącym tygodniu będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 27 grudnia – św. Jana Apostoła i Ewangelistę – podczas wieczornej Mszy św. będzie można skosztować tradycyjnego poświęconego wina ku czci św. Jana; w środę 28 grudnia – św. Młodzianków męczenników; w piątek 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – to także dzień imienin Eugeniuszów; w sobotę 31 grudnia – św. Sylwestra biskupa; w przyszłą niedzielę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – w tym dniu świętują także Mieczysławowie. Wśród solenizantów są Panowie Radni: Eugeniusz Mazurek i Mieczysław Flis. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca stycznia, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Jak co roku 1 stycznia o godzinie 12.00 będzie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym roku swój jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystość będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy na tę uroczystość pary jubilatów. Nazwiska i adresy par jubilatów można zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii po Mszy św.

9. Ukazał się nowy świąteczny numer „Pani Kraśnickiej”. Wyłożony jest on na bocznych ołtarzach. Zgodnie z życzeniem fundatorów ofiary składane za gazetkę są przeznaczone na remont kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za te ofiary. Dziękuję także zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Państwa Anny i Janusza Genejów za nowy numer naszej gazetki.

10. Zachęcamy do nabywania najnowszych numerów czasopism katolickich: szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11. Po świętach rozpoczynamy tegoroczną wizytę kolędową w naszej parafii. W pierwszym tygodniu odwiedziny kolędowe rozpoczną się od godz. 9.00. I tak, we wtorek 27 grudnia pragniemy odwiedzić mieszkańców Kolonii Wyżnica i ul. Nadstawnej. W środę 28 grudnia: Suchynia, ul. Suchyńska, Filaretów, Nadrzeczna, Prusa, Żytnia, Bojanowska, Batalionów Chłopskich i Podmiejska; w czwartek 29 grudnia: Spławy I, Spławy II, ul. Ludmiłowska i Kowalin; w piątek 30 grudnia: domy przy ul. Struga, ul. Janowskiej, ul. Modrzewiowej, bloki przy mleczarni i ul. Stróża; w sobotę 31 grudnia: Słodków Pierwszy; w poniedziałek 2 stycznia: Pasieka i Widerlika oraz ul. Zaklikowska i Rzeczycka. W następne niedziele podany będzie dalszy przebieg kolędy.

12. Co roku też w naszej parafii chodzili misyjni kolędnicy. Śpiewając kolędy i zbierając datki na misje, uczniowie z siostrą katechetką 28 grudnia przed południem odwiedzą w tym roku mieszkańców Kolonii Wyżnica. Mam nadzieję, że będzie to wielka radość zarówno dla odwiedzających, jak i odwiedzanych.

13. Kończy się kolejny rok. Podsumowujemy ten czas naszego życia w duchu dziękczynienia za dobro, które stało się naszym udziałem. Wiele również wydarzyło się w życiu naszej parafii. Wieczorem w sylwestra w sobotę 31 grudnia o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie starego roku z okolicznościowym przemówieniem. Na zakończenie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, ze śpiewem suplikacji „Święty Boże” oraz hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Uczestnicząc w tym nabożeństwie dziękczynnym za otrzymane łaski w kończącym się roku możemy, na mocy przywileju Stolicy Apostolskiej, uzyskać odpust zupełny.

14. Kancelaria organisty będzie nieczynna w sylwestra 31 grudnia.

15. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zygmunta Wicika – w czwartek 29 grudnia o godz. 7.00; za śp. Bogusława Małyska – w piątek 30 grudnia o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Kuśmierczyk, Jan Piotrowski i Andrzej Misiak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…