Parafialny Klub Sportowy

Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą” został założony przez ks. Rafała Pastwę w 2007 r. Ma dwie wiodące sekcje.
Są to sekcje boksu oraz piłki nożnej, od 2010 funkcjonuje sekcja aerobicu.

Sekcja bokserska:
Trener Władysław Maciejewski, niegdyś wychowawca D. Michalczewskiego i A. Gołoty, a obecnie trener Mistrzyni Świata z Nangbo w Chinach -Karoliny Michalczuk.
Trenerka dziewcząt Karolina Michalczuk, Mistrzyni Świata w Boksie Kobiet, Mistrzyni Unii Europejskiej, ośmiokrotna Mistrzyni Polski.
Kierownik Drużyny Bokserskiej: Kamil Szczęśniak
Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00, przy ul. Klasztornej 3 w Kraśniku.
Nasza podopieczna Dagmara Grządka już dwukrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski Juniorek. W ubiegłym roku zajęła 4 miejsce, w tym roku została powołana do Kadry Narodowej. W lipcu będzie walczyć o wyjazd na Mistrzostwa Europy. W ubiegłym roku zdobyła srebro na Międzynarodowym Turnieju rozgrywanym w Gliwicach. Na co dzień uczy się w Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku.
W rozgrywanym w kwietniu Turnieju w Paco Lublin walczyli także chłopcy z Klubu „Za Bramą”, także z sukcesami.
Sekcję wspiera Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Burmistrz Miasta Kraśnik, Sponsorzy prywatni.

W ostatnich wyborach władz Lubelskiego Związku Bokserskiego ks. Rafał Pastwa został wybrany na Sekretarza Zarządu LZB.

Sekcja piłki nożnej:
Sekcję prowadzą: instruktor sportowy Bogdan Surdacki, Jacek Zając, Krzysztof Lenart
W sprawie zapisów prosimy o kontakt z Jackiem Zającem.
Chłopcy biorą udział w rozgrywkach ligowych. Brali udział w turniejach min. razem z Motorem Lublin, Hetmanem Zamość, Górnikiem Łęczna, zdobywając tam drugie miejsce. Cały czas można zapisywać się na zajęcia. W październiku ubiegłego roku byliśmy gospodarzami wielkiego turnieju rozegranego na sali sportowej w szkole w Stróży. Tradycyjnie organizujemy turniej 30 maja na stadionie „Tęczy” w Kraśniku z udziałem naszej drużyny.
Sekcja ta utrzymuje się ze składek własnych oraz pomocy indywidualnej sponsorów.