Rekolekcje Wielkopostne w parafii

W tym roku Okres Wielkiego Postu w kalendarzu liturgicznym Kościoła Rzymsko-katolickiego rozpoczyna się w Środę Popielcową 22 lutego. W tym czasie wszyscy jesteśmy wezwani do czynów pokutnych służących nawróceniu serca. Czynami pokutnymi są: modlitwa, jałmużna, umartwienie przez wierniejsze wypełnianie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje też wierzących powstrzymywanie się od zabaw, podobnie jak i we wszystkie piątki w ciągu roku. Takie wyjaśnienie przykazania kościelnego znajdujemy w dokumencie Kongregacji Nauki Wiary. Podczas Wielkiego Postu, odprawiane są w naszym kościele nabożeństwa okresowe: Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., natomiast w każdy piątek: Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00, zaś dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 25-28 marca br. Spowiedź rekolekcyjna: 27-28 marca.