Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2018 r.

W ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia a zarazem pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego Kościół katolicki obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Dzień dzisiejszy domaga się podziękowania nie tylko Dziewicy z Nazaretu za dar Jej łona jakim stał się Jezus, nasz Odkupiciel. Dzień dzisiejszy powinien także każdego z nas skłonić do refleksji nad wielką tajemnicą macierzyństwa. To chyba właśnie 1–szy stycznia bardziej niż 26–ty maja jest dniem Matki. Pomyślmy o Tych, które nam dały życie. Które poczęły nas, nosiły pod swymi sercami. Które nie przespały wielu nocy gdyśmy byli mali. Które zawsze otaczały nas swą miłością. Które – choć może nie przyznają się do tego – stale modlą się za nas. Podziękujmy ich częstokroć zapłakanym z naszego powodu oczom. Przeprośmy za zszarpane nerwy. Nikomu nie trzeba tłumaczyć kim jest dla niego matka. Każdy wie za co przeprosić i podziękować.

1. Dzisiaj 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. Każdego wiernego w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy Św.
  2. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. odczytywany jest list Ojca Świętego Franciszka z okazji Światowego Dnia Pokoju.
  3. Dzisiaj o godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących w mijającym roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Uroczystość ta połączona będzie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  4. W najbliższą sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów wypisując, inicjały trzech mędrców oddających pokłon małemu Jezusowi oraz datę nowego roku. W sobotę od godz. 14.00 zapraszamy na koncert chórów, które w naszym kościele zaprezentują się w repertuarze kolęd.
  5. W imieniu księży pracujących w tej parafii pragnę wszystkim naszym parafianom oraz gościom złożyć z okazji Nowego 2018 Roku życzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju i radości, doświadczenia w Waszych rodzinach żywego Chrystusa, który pozwala przekraczać wszelkie podziały, trudności i braki. Niech Jezus przepełni Wasze serca darem pokoju i radości a Jego bliskość umacnia wszelkie wasze kroki i decyzje. Niech Matka Boża Rodzicielka, przez której orędownictwo zawierzamy Bogu cały nadchodzący rok 2018 wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski do dobrego życia.