Uroczystości Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystości Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2021 r.

1. Przed świętami Sanepid zwrócił się z prośbą do Kurii Lubelskiej o przekazanie informacji do wszystkich parafii, przypominającej o uwarunkowaniach naszego uczestniczenia w nabożeństwach w okresie świątecznym w kościele pod sankcją ewentualnych kar. Bardzo proszę więc o przestrzeganie zasad i zachowanie odpowiedniej, bezpiecznej odległości od siebie, o korzystanie z płynów dezynfekcyjnych umieszczonych przy wejściu do kościoła i przede wszystkim o noszenie maski i zakrywanie ust i nosa. Żyjemy w takich okolicznościach, w jakich żyjemy. Wiemy też, że nasze świadectwo wiary ma tym większe znaczenie, im więcej wymaga od nas wysiłku i zaparcia. Zachowajmy się więc odpowiedzialnie w tym względzie. Ilość osób uczestniczących w nabożeństwach została ograniczona do 30% obłożenia budynku kościoła, nie wliczając w to osób zaszczepionych. Ponawiam więc prośbę, by ze sobą zabierać do kościoła certyfikaty covidowe, w razie potrzeby udowodnienia faktycznego stanu rzeczy.
  2. Dzisiaj w dzień Bożego Narodzenia i jutro w drugi dzień świąt, porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
  3. Zgodnie z tradycją w drugi dzień świąt na Mszach św. będzie święcony owies ze względu na wspomnienie św. Szczepana, choć w tym roku w kalendarzu liturgicznym ważniejsza co do rangi jest uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy o godzinie 10.30 będzie błogosławieństwo małych dzieci. W drugi dzień świąt ofiary zbierane na tacę tradycyjnie przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Katolicki w Lublinie, dlatego w czasie Mszy św. odczytywany będzie list Rektora KUL.
  4. Święta Bożego Narodzenia to dla chrześcijan szczególne dni i jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku. Składając sobie nawzajem życzenia Bożonarodzeniowe, chcemy wyrazić w ten sposób naszą pamięć, szacunek i miłość do bliskich. Dla wielu osób jest to ważny zwyczaj i okazja, by pokazać, że zależy nam na czyimś szczęściu. Z nadzieją na bezpieczniejsze przyszłe święta pragnę więc w imieniu wszystkich księży pracujących w tej parafii przekazać naszym parafianom a także gościom serdeczne życzenia. Niechaj te Święta przyniosą pokój Boży w waszych sercach oraz radość i wzajemną życzliwość w waszych rodzinach, aby nigdy nie zabrakło ciepła dla drugiej osoby. Życzę wszystkim doświadczenia bliskości Jezusa, który ma moc przynieść pokój w czasach niepokoju. Niech Nowonarodzony rozpali w waszych sercach głęboką wiarę, nadzieję i miłość. Życzę też owocnej współpracy z Bożą łaską w Nowym Roku 2022.