Uroczystości odpustowe w naszej parafii

Miesiąc sierpień dla wielu naszych parafian to czas wytężonej pracy żniwnej. Wielu też ludzi pielgrzymuje pieszo w tym czasie na Jasną Górę, by dziękować Matce Bożej za opiekę, niosąc w darze pierwociny pól.
Nasza parafia czyni to w dzień dorocznego odpustu – 15 sierpnia – ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Zapraszamy na Uroczystości odpustowe wszystkich czcicieli Matki Bożej. Msze św. w ten dzień w naszej świątyni będą odprawiane o godzinie: 7.30; 9.00;10.30; 12.00; 18.00. Główna suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godzinie 12.00.

Drugi doroczny odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła – 29 września. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Mieczysław Cisło. Uroczystość połączona będzie z jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich naszego rodaka, ks. infułata Kazimierza Bownika. Zapraszamy.