V Niedziela Wielkanocy – 15 maja 2022 r. ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – 15 maja 2022 r.

1. Dzisiaj o godzinie 10.30 oraz o godz. 12.00 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku.
  2. Kolejna grupa uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku będzie miała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w następną niedzielę 22 maja o godz. 10.30 i 12.00. Osoby niezainteresowane tą uroczystością proszone są o wybranie się do kościoła na inne godziny, aby zostawić miejsce dla rodzin i gości trzecioklasistów. W przeddzień Pierwszej Komunii w sobotę 21 maja o godzinie 15.00 w naszym kościele ci uczniowie i ich rodzice odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Dlatego proszę, aby na to nabożeństwo w sobotę zabrali ze sobą gromnice z osłonkami.
  3. Próby przed Pierwszą Komunią dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku będą we wtorek 17 maja i w czwartek 19 maja o godz. 16.00.
  4. Z kolei próba dla młodzieży bierzmowanej w tym roku będzie w najbliższą środę  po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach.
  6. Po raz kolejny też społeczność Kraśnika zagra barkę dla Papieża. Zaproszenie skierowane jest do całej społeczności kraśnickiej. Głównym celem tego spotkania jest przypominanie postaci Świętego Jana Pawła II i szeroka integracja społeczności wokół wartości chrześcijańskich charakterystycznych dla naszej kultury. Chętnych do wspólnego zagrania na różnych instrumentach i zaśpiewania „Barki” i innych pieśni zapraszamy do pobliskiego parku im. św. Jana Pawła II w Starym Kraśniku w najbliższą środę 18 maja o godzinie 19.00. Będą też papieskie kremówki. W razie deszczu cała uroczystość odbędzie się w naszym kościele.
  7. Dziękuje panom Radnym: Wiesławowi Bańce, Krzysztofowi Pietraszkowi, Eugeniuszowi Nowosielskiemu i Bogdanowi Wilkowi za prace porządkowe wokół kościoła.
  8. Dziękuję też rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku, którzy w tym tygodniu przygotowywali kościół do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję siostrom Pasjonistkom za przyozdobienie kościoła kwiatami. Zapraszam osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni również w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Tutaj prośbę swą kieruję w sposób szczególny do rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku, które w przyszłą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Dzisiaj również za ofiary składane w ostatnim czasie na dalszy remont naszego kościoła. Ofiarodawcami są: państwo Zofia i Jan; Jadwiga i Jerzy Pietruczuk; Stefania Bochniak; Alina i Stanisław Stępień; Maria i Konrad Starobratowie; Maryla i Zdzisław Doleccy; Zofia i Henryk Spyra; Anna i Jerzy Pater.
  10. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. za następujące osoby: za śp. Tomasza Kozę – int. od pracowników firmy Bibmar – w poniedziałek 16 maja o godz. 6.30; za śp. Zbigniewa Matuszkiewicza – w poniedziałek 16 maja o godz. 7.30; za śp. Danutę Bartosiewicz – int. od emerytowanych nauczycieli z „Górki” – w środę 18 maja o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Powęzka i Wojciech Szpakiewicz. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…