V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli lutego wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć świeże pączki u członków Akcji Katolickiej, Zbierane w ten sposób fundusze posłużą do przygotowania paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 5 lutego – św. Agatę; we wtorek 6 lutego – św. Pawła Miki i Towarzyszy; to także dzień imienin pań o imieniu Dorota; w sobotę 10 lutego – św. Scholastykę. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia już dziś składamy serdeczne życzenia.
  4. W przyszłą niedzielę 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Natomiast po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary na działalność polskich misjonarzy w Gruzji opiekujących się chorymi w ramach zbiórki w naszej Archidiecezji na Fundusz Wschodni. Całą sytuację nam przybliży człowiek, który od kilkunastu lat żyje w Gruzji, a pochodzi z Kraśnika. Zapraszam szczególnie po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie w kościele z panem Tomaszem Albiniakiem, który pokaże nam i opowie o pracy wśród chorych w Gruzji i w czym możemy im pomóc, w tym szczególnie Polakom tam żyjącym. Z góry składam „Bóg zapłać” za życzliwość naszych parafian w tej kwestii.
  5. Zapraszamy w najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  6. Zachęcam do zainteresowania się w naszym kiosku „Pod Lipą” najnowszymi numerami Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  7. Dziękuję osobom sprzątającym nasz kościół w ostatnim tygodniu. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję także panom Radnym za prace przy rozbiórce choinek, szopki i dekoracji świątecznej.
  9. W naszym województwie został jeszcze jeden tydzień ferii zimowych. W tym roku to ostatnie dni karnawału. Przypominam, że w tym roku środa popielcowa wypada 14 lutego. Stąd tradycyjnie poprzedzające ją nabożeństwo 40-godzinne, polegające na trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prowadzonej przez różne grupy z naszej parafii, rozpocznie się już w przyszłą niedzielę.
  10. W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie członków Rady Parafialnej, w czasie którego zwrócono uwagę na niektóre aspekty życia naszej parafii. Ze względu na powtarzające się skargi wielu osób, zwracam się z gorącą prośbą do osób przyjeżdżających do kościoła samochodami, aby nie zastawiali samochodami traktu komunikacyjnego wokół kościoła, gdyż niektórzy z kierowców stwarzają zagrożenie dla pieszych wchodzących i wychodzących z kościoła. Zdarzały się przypadki potrąceń pieszych. Poza tym nie można zastawiać pasa kostki wokół kościoła, gdyż to utrudniałoby dojazd karetki pogotowia lub innych służb w sytuacji nagłego zagrożenia. Zauważono również, że niektórzy kierowcy zostawiają swój samochód na placu w takich miejscach, aby móc pierwsi wyjechać po Mszy, nie patrząc na to, że blokują przez to ruch. To swoisty przejaw cwaniactwa i arogancji. Czy w taki sposób chcą się uwiecznić na nagraniach kamer? Pobliskie bezpłatne w niedzielę parkingi znajdują się naprzeciwko przy PSS Społem, na ul. Festiwalowej i na rynku. To nie jest duża odległość. Zostawmy więc możliwość bliższego dojazdu do kościoła inwalidom. Bulwersujące są też przypadki, gdy nasi parafianie, przyjeżdżając swoim samochodem, niszczą rabaty zieleni na placu przy kościelnym. Wiele posadzonych tui zostało w ten sposób zniszczonych. Upomnienia na bieżąco w cztery oczy były wielokrotnie ignorowane. Dlatego jestem zmuszony na podstawie decyzji Rady Parafialnej do przekazania informacji, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, będę zmuszony do zamknięcia w niedziele i święta traktu komunikacyjnego wokół kościoła dla samochodów i ograniczenia go tylko dla ruchu pieszego. Tego wymaga bezpieczeństwo naszych parafian.
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Andrzeja Jakowicza – w środę 7 lutego o godz. 7.00; za śp. Teresę Kuśmierczyk – w czwartek 8 lutego o godz. 7.30; za śp. Bogumiłę Tracz – w piątek 9 lutego o godz. 7.30; za śp. Jadwigę Mrowicką – w sobotę 10 lutego o godz. 6.30; za śp. Piotra Stachewicza – w sobotę 10 lutego o godz. 7.00. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Chylińska, Sylwester Krawczyk, Władysław Pierzyniak, Wiktor Gawlik, Aleksandra Omiotek i Marek Pawlos. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….