VI Niedziela zwykła – 14 lutego 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 14 lutego 2021 r.

1. Ofiary zbierane do puszek w dniu dzisiejszym po Mszy św. przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”.
  2. Dzisiaj jest ostatnia niedziela zwykła przed Wielkim Postem. W tym tygodniu 17 lutego wypada już Środa Popielcowa. Osoby chętne zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne, które jest okazją do modlitewnego przygotowania się na Wielki Post. Nabożeństwo to w tym roku jest nieco okrojone czasowo ze względy na pandemię. Dzisiaj do południa między Mszami będzie możliwość adoracji tak jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Natomiast w poniedziałek 15 lutego i we wtorek 16 lutego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. W poniedziałek adorację poprowadzą: od godz. 15.00 do 16.00 Kółka Różańcowe i Rodzina Radia Maryja; od godz. 16.00 do 17.00 Akcja Katolicka; od godz. 17.00 do 18.00 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. We wtorek z kolei adorację poprowadzą:  od godz. 15.00 do 16.00 Legion Maryi i Caritas; od godz. 16.00 do 17.00 Wspólnota Krwi Chrystusa; od godz. 17.00 do 18.00 Rada Parafialna.
  3. Czas Wielkiego Postu, trwający 40 dni od Środy Popielcowej, do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, ma na celu przygotowanie nas do obchodzenia Paschy. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa okresowe: w każdą niedzielę o 17.30 – na Gorzkie Żale, zaś w każdy piątek – na Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci a po Mszy św. wieczorowej o 18.00 – dla dorosłych. Poszczególne grupy działające przy naszej parafii mogą zapisywać się w grafiku na prowadzenie rozważań Drogi krzyżowej.
  4. W Środę Popielcową, 17 lutego, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godzinie: 6.30, 7.00, 7.30 i 9.00, a popołudniu o 18.00. W czasie wszystkich nabożeństw będzie tradycyjnie pobłogosławienie popiołu i posypanie nim głów. Można do siostry zakrystianki przynosić palmy ubiegłoroczne do spalenia na popiół. Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, w Środę Popielcową wierzących obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do trzech, w tym jeden tylko do syta.
  5. W tym roku ze względu na utrzymanie ograniczeń pandemicznych w naszej parafii nie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Przez cały natomiast okres Wielkiego Postu będziemy mieli okazję do spowiedzi, gdyż podczas każdej Mszy św. będzie w konfesjonale ksiądz dyżurny.
  6. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Walentego przed jego obrazem w bocznej kaplicy z racji jego liturgicznego wspomnienia. Ten święty, biskup i męczennik, w średniowieczu wzywany był jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji, później zaś w Anglii i Stanach Zjednoczonych, czczony jako patron zakochanych. Kult św. Walentego był bardzo popularny w naszym kościele ze względu na jego obraz w ołtarzu w bocznej kaplicy.
  7. Zachęcam do zainteresowania się najnowszymi numerami prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Gazety dostępne są po Mszy św. w zakrystii.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękuję panu Bogdanowi Wilkowi za odnowienie zabytkowych ornamentów przy stallach.
  10. Dziękuję też za ofiary składane na remont naszego kościoła. Dzisiaj podziękowania kieruję w stronę następujących osób: państwo Przygodowie; Zofia i Stanisław Biegaj; Mirosława Lisek; Agata Rycerz; Barbara i Józef Rycerz; Irena Chojecka;
  11. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby:  za śp.  Genowefę Szostak – int. od sąsiadów z ul. Janowskiej – poniedziałek 15 lutego o godz. 7.30; za śp. Ewę Sulowską – int. od sąsiadów z bloku – we wtorek 16 lutego o godz. 7.30; za śp. Stanisława Wójcika – w czwartek 18 lutego o godz. 6.30; za śp. Ryszarda Jakubaszka – w czwartek 18 lutego o godz. 7.00; za śp. Jana Tadeusza Olszówkę – int. od sąsiadów z bloku – w piątek 19 lutego o godz. 6.30; za śp. Apolonię Pełkę – int. od KR NMP Matki Kościoła z Suchynii – w sobotę 20 lutego o godz. 7.00; za śp. Mieczysława Marciniaka – int. od Wspólnoty Krwi Chrystusa – w sobotę 20 lutego o godz. 7.00; za śp. Stanisławę Różycką – w sobotę 20 lutego o godz. 7.30; za śp. Jana Banaszka – w niedzielę 21 lutego o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Czuba, Kazimiera Lenartowicz, Bogusława Szumniak. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…