XII Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła – 21 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kraśniku: o godz. 9.00 dla klasy 3a i o godz. 12.00 dla klasy 3b.
  2. Jutro zapraszamy tych uczniów na nabożeństwo czerwcowe o 17.30 i na Mszę św. o 18.00 w ramach Białego Tygodnia, podczas której będzie poświęcenie wszystkich pamiątek pierwszokomunijnych a po Mszy św. sesja zdjęciowa.
  3. Dzisiaj o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich uczniów, dyrekcje i nauczycieli ze szkół leżących na terenie naszej parafii na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Będziemy też modlić się o szczęśliwy czas odpoczynku wakacyjnego. Zapraszamy.
  4. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 23 czerwca swojego patrona czczą panie Wandy i panowie Zenonowie; w środę 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w parafii Wilkołaz, a u nas dodatkowa Msza św. o 9.00; w sobotę wspomnienie MB Nieustającej Pomocy oraz bł. Władysława; w przyszłą zaś niedzielę świętują panowie Ireneuszowie. Wśród solenizantów jest nasz Radny Parafialny Pan Zenon Kowalik oraz wieloletni dyrygent parafialnego chóru Pan Władysław Kapusta. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  5. Dziękuję wszystkim osobom, które włożyły swój wysiłek w przygotowanie i sprawny przebieg procesji Bożego Ciała oraz w czasie oktawy. Dziękuję za przywiezienie brzózek oraz za kwiaty. Dziękuję za wykonane prace dekoracyjne i porządkowe siostrom Pasjonistkom, panom Radnym, katechetom i innym osobom z naszej parafii. Dziękuję też panu Januszowi Cichoniowi za bezpłatne wyspawanie konstrukcji ołtarzy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w uroczysty przebieg procesji.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Starosta Kraśnicki serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. w dniu 28 czerwca br. w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku o godz. 10.00 w intencji rolników i plantatorów z Powiatu Kraśnickiego. W tym dniu nie odbędzie się część artystyczna Powiatowego Święta Malin z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.
  8. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do pomocy w sprzątaniu naszej świątyni zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na dalszy remont naszego kościoła oraz na środki czystości do sprzątania naszej świątyni.
  10. W kościele pojawiła się kolejna partia nowych ławek. Bardzo dziękuję panu Łukaszowi Oklecińskiemu za ich wykonanie. W przyszłym tygodniu odbędzie się odbiór części prac konserwatorskich i zostanie rozebrana część rusztowań, co pozwoli korzystać z większej części kościoła.
  11. W dniach 4 i 5 lipca będzie organizowana przez Akcję Katolicką autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Chętni mogą się zapisywać po Mszy św. w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714).
  12. W związku ze zmianami personalnymi w zakonie Sióstr Pasjonistek w tym roku otrzymałem pisemną decyzję o przeniesienie dotychczasowej Siostry Przełożonej Emmanueli Marii Kalinowskiej do innej placówki, natomiast na jej miejsce z obowiązkami przełożonej domu zakonnego i katechetki zostanie skierowana do naszej parafii siostra Ismena Żak. Dzisiaj przy okazji sprawowania Eucharystii w związku z zakończeniem roku szkolnego pragnę serdecznie podziękować siostrze Emmanueli za ostatnie lata pracy w naszej parafii, za pełną poświęcenia służbę, za owocną współpracę z księżmi oraz za wielkie serce dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  13. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Władysława Wołoszyna – w poniedziałek 22 czerwca o godz. 6.30; za śp. Janinę Król – we wtorek 23 czerwca o godz. 7.00; za śp. Małgorzatę Śnieżek – w środę 24 czerwca o godz. 7.00; za śp. Teodozję Matuszkiewicz – w czwartek 25 czerwca o godz. 7.00; za śp. Zbigniewa Przygodzińskiego – w piątek 26 czerwca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana: śp. Bolesław Zuba i Ryszard Łupina. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….