Opublikowano

XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 r.

ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca, w naszym kościele ofiary zbierane na tacę tradycyjnie przeznaczona są na dalsze prace remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać za pomoc i składane ofiary.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 ostatnia w tym roku szkolnym grupa dzieci ze SP nr 2 w Kraśniku przystąpi w tym roku do swojej Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusza; we wtorek 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – porządek Mszy św. jak w zwykły dzień z dodatkową Mszą św. o godz. 9.00; w środę 30 czerwca świętują panie Lucyny; w sobotę 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła; w niedzielę 4 lipca – wspominamy św. Elżbietę Portugalską. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest pan Piotr Miecznikowski, pani Lucyna Lamber – prezes Parafialnego Koła Caritas oraz wikariusze ks. Piotr Latoch – w jego intencji będzie Msza św. we wtorek 29 czerwca o godz. 18.00  i ks. Tomasz Zgórka, za którego będziemy modlili się w sobotę 3 lipca o godz. 18.00.
 4. Od pierwszego lipca do końca sierpnia porządek nabożeństw wakacyjny, tzn. Msze św. na tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę godziny odprawiania Mszy św. nie ulegają zmianie.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00. Przypominam, że w wakacje nie ma oddzielnie spowiedzi i Mszy św. dla dzieci. Wieczorna zaś Msza św. do Miłosierdzia Bożego jest zbiorowa za naszych zmarłych.
 6. W następną niedzielę 4 lipca o godz. 10.30 w naszym kościele w ramach dorocznych uroczystości będzie odprawiona Msza św. z okazji Święta 24. Pułku Ułanów oraz z okazji Dni Kraśnika. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przez cały lipiec zapraszamy w ramach wieczornej adoracji przed Mszą św. o godzinie 17.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Litanię do Krwi Chrystusa prowadzone przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 8. W lipcu i sierpniu z powodu urlopów kancelarie parafialne będą czynne tylko popołudniu: kancelaria księży w godz. 15.00 do godz. 17.00, zaś kancelaria organistowska w godz. od 15.00 do 18.00.
 9. W odniesieniu do zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych, od 26 czerwca do 31 sierpnia br. zgromadzenia takie mogą się obywać w budynkach kościelnych z 75% obłożeniem budynku z zachowaniem dystansu 1,5m oraz obowiązkiem zasłaniania ust i nosa, na zewnątrz zaś – z zachowaniem dystansu. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
 10. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Energylandii dnia 6 lipca br. Akcja Katolicka organizuje też pielgrzymkę do Piekar Śląskich i na Górę Św. Anny w dniach 17-18 lipca oraz do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 784 lub 504 267 222)
 12. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na XXX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 11 lipca br. Bliższe informacje pod numerem tel. podanym na tablicy ogłoszeń (u pani Bożeny: 515 133 735).
 13. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię, w tym także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy chętnych do pomocy w przyszły piątek po wieczornej Mszy św.
 14. Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wspierają trwający remont naszej świątyni. Podziękowania imienne kieruję do następującej grupy ofiarodawców – są nimi : Henryka i Tadeusz Pastucha; mieszkańcy przygotowujący trzeci ołtarz na Boże Ciało; Janusz Jagiełło; Barbara i Jan Kuryś; Lucyna i Stanisław Kołodziej; Anna i Piotr Jaskowiak; Marian Ożyp; Danuta i Dionizy Kijewscy; Krzysztof Okul; Ewa Rybak; Iwona i Robert Fac; Marek Rusek; Michał Rachoń; Helena Mazur; Mateusz Maj i Iwona Latosiewicz; Dariusz Szymański; Wacława Rej; Marcin Feledyn; Elżbieta i Ryszard Rak;
 15. W bocznej kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy możemy podziwiać prace plastyczne – piękne kapliczki wykonane przez uczniów ze SP nr 2 w Kraśniku pod okiem pani katechetki Marioli. Zachęcam do zobaczenia tej ekspozycji.
 16. Komunikat Metropolity Lubelskiego: Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ogłosi ją w imieniu Papieża Franciszka kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, w dniu 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  Nowy Błogosławiony związany był z Lublinem i diecezją lubelską przez studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, przez opiekę nad siostrami i niewidomymi dziećmi z Lasek w Kozłówce i Żułowie w czasie II wojny światowej; a przede wszystkim przez niemal trzyletnią posługę biskupa lubelskiego. Okazją do dziękczynienia za bliską już beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka będzie doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca o godz. 1900. Będziemy także polecać Bogu przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, którego uroczyste otwarcie planujemy na jesień. 4 sierpnia, wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Eucharystia – prawdziwe życie.” Podobnie jak rok temu, tak i teraz pielgrzymka będzie miała charakter sztafety. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców na Jasną Górę. Zapraszając do Archikatedry na święto Maryjne oraz na pielgrzymkowy szlak, z serca wszystkim błogosławię – Wasz Biskup Stanisław.
 17. Arcybiskup Stanisław Budzik, w odpowiedzi na prośbę dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Lublinie poleca też zamieścić w ogłoszeniach parafialnych następującą informację: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet, co jest możliwe do 30 września 2021 r. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach. Więcej informacji na stronie internetowej archidiecezji.
 18. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Józefę Ćwieka – w czwartek 1 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszła do Pana śp. Teresa Lewandowska. W jej intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…