XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca, w naszym kościele ofiary zbierane na tacę tradycyjnie przeznaczona są na dalsze prace remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać za pomoc i składane ofiary.
  2. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – porządek Mszy św. jak w zwykły dzień z dodatkową Mszą św. o godz. 9.00; we wtorek 30 czerwca świętują panie Lucyny; w piątek 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła; w sobotę 4 lipca – wspominamy św. Elżbietę Portugalską. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest dotychczasowy dyrektor LO „na Górce” pan Piotr Miecznikowski, a także pani Lucyna Lamber – prezes Parafialnego Koła Caritas oraz wikariusz ks. Tomasz Zgórka, za którego będziemy modlili się w przeddzień imienin w czwartek 2 lipca podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
  3. Od pierwszego lipca do końca sierpnia porządek nabożeństw wakacyjny, tzn. Msze św. na tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę godziny odprawiania Mszy św. nie ulegają zmianie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00. Przypominam, że w wakacje nie ma oddzielnie spowiedzi i Mszy św. dla dzieci. Wieczorna zaś Msza św. do Miłosierdzia Bożego jest zbiorowa za naszych zmarłych.
  5. W następną niedzielę 5 lipca o godz. 10.30 w naszym kościele w ramach dorocznych uroczystości będzie odprawiona Msza św. z okazji Święta 24. Pułku Ułanów oraz z okazji Dni Kraśnika. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przez cały lipiec zapraszamy w ramach wieczornej adoracji przed Mszą św. o godz. 17.00 na różaniec w intencji ustania pandemii oraz o godzinie 17.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Litanię do Krwi Chrystusa prowadzone przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
  7. W lipcu i sierpniu z powodu urlopów kancelarie parafialne będą czynne tylko popołudniu: kancelaria księży w godz. 15.00 do godz. 17.00, zaś kancelaria organistowska w godz. od 15.00 do 18.00.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Mam nadzieję, że mimo wakacji i urlopów nie zabraknie chętnych do pomocy. Zapraszam więc do sprzątania naszej świątyni również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  10. W ostatnim tygodniu zostały rozebrane rusztowania w nawie północnej kościoła. Komisja konserwatorska z Lublina odebrała zakończone prace, które możliwe były do zrealizowania dzięki dotacji, jakie nasza parafia otrzymała w tym roku z budżetu miasta Kraśnik. Krok po kroku posuwamy się w odnawianiu naszej świątyni. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale miło już spojrzeć na odnowioną część kościoła. Nowe ławki zostały ustawione w nawie północnej, aby nie poobijać odnowionych fresków. W całym kościele będą zrobione nowe ławki, ale w tym względzie musimy się uzbroić jeszcze w odrobinę cierpliwości.
  11. W ostatni czwartek 25 czerwca w naszej Archidiecezji zostały ogłoszone zmiany personalne dotyczące księży. Decyzją Księdza Arcybiskupa w naszej parafii te zmiany dotyczyły dwóch księży wikariuszy: ksiądz Marcin Flasiński został przeniesiony do parafii Urzędów, zaś ksiądz Józef Wierzchowski otrzymał nominację do parafii Świerże. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i o godz. 12.00 będą pożegnani odpowiednio: ks. Marcin i ks. Józef. Do naszej zaś parafii został skierowany ks. Piotr Latoch, dotychczas pracujący w parafii Urzędów oraz ks. Czesław Kolasa, dotychczas pracujący na placówkach misyjnych w Kanadzie. Zmieniani księża rozpoczną pracę z dniem 1 lipca. Są też w naszym dekanacie nowi księża proboszczowie: w parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku Fabrycznym, w parafii Polichna i Rzeczyca Księża.
  12. W ostatnią środę odeszła do Pana siostra Wirginia Jendrzejczak, siostra Pasjonistka, przez wiele lat w Kraśniku posługująca jako przełożona sióstr oraz pracująca w kancelarii parafialnej. W ostatnich latach ze względu na stan zdrowia była przeniesiona decyzją Matki Generalnej do Domu Opieki Społecznej w Strzemieszycach koło Dąbrowy Górniczej. W ostatni piątek razem z siostrami z Kraśnika uczestniczyliśmy w pogrzebie siostry Wirginii. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Strzemieszycach. W najbliższy wtorek 30 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji śp. siostry Wirginii.
  13. Dzisiaj w ramach dorocznych obchodów „Maliniaków” w kościele św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym będzie odprawiona Msza św. w intencji rolników i plantatorów owoców miękkich z Powiatu Kraśnickiego.
  14. Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza do kina „Metalowiec” na dramat dokumentalny: „Najświętsze serce” w wersji 2D. Seanse odbędą się od 3 do 8 lipca o godz. 17.00. W części dokumentalizowanej tego filmu odkrywamy tajemnice Serca Jezusa przechodząc przez rozwój jego kultu, aż do dzisiejszych czasów. To serce Zbawiciela chce nas kochać i prosi o to, żeby i ono było kochane, bo chce nas prowadzić i błogosławić. Film ten jest pięknym świadectwem dającym nadzieję. Rezerwacji miejsc dla większej grupy można dokonać po numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 609 700 660). Ceny biletów: normalny: 16 zł; ulgowy 14 zł i w poniedziałek 13 zł.
  15. W dniach 4 i 5 lipca będzie organizowana przez Akcję Katolicką autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Chętni mogą się zapisywać po Mszy św. w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 714).
  16. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: śp. Jan Kudłak. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….