XIV Niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj w naszym kościele o godzinie 10.30 będzie odprawiona Msza św. z okazji uroczystości Święta 24. Pułku Ułanów Kraśnickich.
  3. W nadchodzącym tygodniu liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 6 lipca – bł. Marię Teresę Ledóchowską; w środę 8 lipca – św. Jana z Dukli; w sobotę 11 lipca – św. Benedykta, patrona Europy. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Przez cały lipiec zapraszamy w ramach wieczornej adoracji o godz. 17.00 na różaniec w intencji ustania pandemii oraz o godzinie 17.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Litanię do Krwi Chrystusa prowadzone przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
  5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu z powodu urlopów kancelarie parafialne będą czynne tylko popołudniu: kancelaria księży w godz. 15.00 do godz. 17.00, zaś kancelaria organistowska w godz. od 15.00 do 18.00.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na 29. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w sobotę w dniu 11 lipca br. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 735).
  8. Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprasza do kina „Metalowiec” na dramat dokumentalny: „Najświętsze serce”. Seanse odbywają się jeszcze do 8 lipca o godz. 17.00.
  9. Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk oraz Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kraśniku zapraszają seniorów w wieku 70 lat i starszych, mieszkających na terenie miasta Kraśnik do skorzystania z usług programu „Złota rączka”. W ramach programu świadczona jest bezpłatna pomoc w nieskomplikowanych pracach technicznych, obejmujących drobne naprawy, takie jak: wymiana baterii, regulacja drzwi i okien, naprawa spłuczek i cieknących kranów, udrożnienie zapchanych odpływów, mocowanie luster, karniszy, uchwytów itp. Można z nich skorzystać więcej nić jeden raz. Zgłoszenia usterek do naprawy przyjmowane są pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 724 708 148) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Szczegóły dostępne są na plakacie wywieszonym na drzwiach siedziby Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kraśniku na dolnym dziedzińcu klasztornym.
  10. Dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii 9 sierpnia, miesiąc wcześniej będą mogły odebrać swoje stroje. Przymiarka strojów będzie w Sali w domu parafialnym w czwartek 9 lipca o godz. 16.00 dla uczniów klasy 3a oraz o godz. 17.00 dla klasy 3b.
  11. Dzień 12 lipca został ustanowiony Świętem państwowym: Dniem Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi. Jest to symboliczna data, bowiem w tym dniu w 1943 roku hitlerowscy okupanci zniszczyli wieś Michniów, a jej mieszkańców wymordowali. Akcja była odwetem za pomoc partyzantom. W przyszłą niedzielę 12 lipca o godz. 12.00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w int. mieszkańców wsi polskiej, walczących i poległych w czasie drugiej wojny światowej w obronie ojczyzny. W tym roku przypada też 80. Rocznica powstania Batalionów Chłopskich.
  12. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania naszej świątyni zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  13. Dziękuję również za ofiary indywidualne składane na remont naszego kościoła.
  14. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Jerzego Bajana – w poniedziałek 6 lipca o godz. 7.00; za śp. Monikę Flisek – we wtorek 7 lipca o godz. 7.00; za śp. Bolesława Zubę – w piątek 10 lipca o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Danuta Adamczyk, Kazimiera Chmielowiec, Marek Ćwikła, Anna Kościańska, Anna Czuba i Małgorzata Pawlasek, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….