Opublikowano

XIX Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

ogłoszenia duszpasterskie

  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresę Benedyktę od Krzyża; we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyńca; w środę 11 sierpnia – św. Klarę; w piątek 13 sierpnia – św. Hipolita; w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marię Kolbego; w przyszłą niedzielę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP, połączona z obrzędem błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców na każdej Mszy św. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  2. W następną niedzielę 15 sierpnia będziemy przeżywali doroczny główny odpust naszej parafii z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Adama Baba. Odpust poprzedzą dwudniowe rekolekcje – od Nauki rekolekcyjne będą w piątek i sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wygłosi je ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. W piątek 13 sierpnia z racji dnia fatimskiego nabożeństwo z procesją rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy.
  3. Od czterech lat uroczystości odpustowe w naszej parafii mają też wymiar święta całej społeczności kraśnickiej, ponieważ Miasto Kraśnik obchodzi je jako Dzień Patronki Pani Kraśnickiej. Miło mi jeszcze zaprosić wszystkich w imieniu własnym i Pana Burmistrza Wojciecha Wilka w ramach tych uroczystości na Festyn Rodzinny. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Parku im. św. Jana Pawła II koncertem kraśnickich wokalistów. Później o 17.30 wystąpi zespół „W biegu”, a o godz. 19.00 w kinie plenerowym odbędzie się seans filmu „Cudowny chłopak”. Oprócz tego będą atrakcje towarzyszące: konkursy rodzinne z nagrodami, zabawy plastyczne, animacje, wspólne wyplatanie wianków kwiatowych, dmuchańce, jazda konna, stoiska lokalnych wystawców, stoisko promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej. Zapowiada się ciekawa zabawa dla całych rodzin wraz z dziećmi. Zachęcam więc do udziału w tych uroczystościach.
  4. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów do sypania podczas procesji odpustowej, a dzieci zachęcam o sypania kwiatków w czasie odpustu.
  5. Dziękuję osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszam również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie. W najbliższy piątek do prac porządkowych przed odpustem zapraszam także panów Radnych.
  6. Dziękuję za ofiary składane w ostatnim czasie na remont naszego kościoła.
  7. W dniu odpustu od godz. 12.00 będą odprawione Msze św. dziękczynne w intencji wszystkich dotychczasowych darczyńców, którzy swymi ofiarami wspierają remont naszej świątyni oraz w intencji osób regularnie co tydzień podejmują bezinteresowną posługę sprzątając nasz kościół. Nasze sanktuarium jest pięknym pomnikiem hołdu złożonego Maryi Wniebowziętej o wielosetletniej tradycji. Podjęty remont naszego kościoła powoli przywraca blask świątyni i jej otoczeniu. W tym roku kontynuowane prace konserwatorskie są możliwe dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie jak i Urzędu Miasta Kraśnik. Ale nasza parafia musi z indywidualnych ofiar wiernych i z tacy zapewnić wkład własny i pokryć koszty 23-procentowego VAT-u. W sumie musimy uzbierać ponad 900 tys. zł. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i składane na ten cel ofiary pieniężne.
  8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki organizowane przez Akcję Katolicką z naszej parafii: do Torunia i Lichenia w dniach 18-19 września oraz do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Zenonę Chruściel – w poniedziałek 9 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Jana Madejczyka – int. od sąsiadów – w poniedziałek 9 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Wiesława Sarnę – we wtorek 10 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Janusza Machurę – w środę 11 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Marka Bańkę – w czwartek 12 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Zofię Wiechnik – w piątek 13 sierpnia o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Zdzisław Bożechowski, Zdzisław Gil, Jan Cichosz, Marianna Iżycka, Jan Czarny. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….