XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 12.00w przeddzień Święta Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w int. mieszkańców wsi polskiej, walczących i poległych w czasie drugiej wojny światowej w obronie ojczyzny. Inicjatorem obchodów jest Polskie Stronnictwo Ludowe w Kraśniku.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 12 lipca – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; we wtorek 13 lipca – polskich świętych Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę 14 lipca – św. Henryka oraz św. Kamila de Lellis; w czwartek 15 lipca – św. Bonawenturę; w piątek 16 lipca – NMP z Góry Karmel. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest nasz pan Radny Bogdan Wilk, Henryk Kozieł, a także wikariusz ks. Kamil Jóźwiak, za którego będziemy się modlili w środę 14 lipca o godz. 18.00.
  3. We wtorek 13 lipca zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowuje tym razem Wspólnota Krwi Chrystusa.
  4. Rodzina Radia Maryja z kolei zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w piątek 16 lipca o godzinie 18.00.
  5. Wójt Gminy Kraśnik wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku zapraszają seniorów powyżej 60 roku życia, mieszkańców gminy Kraśnik do uczestnictwa w projekcie „Pogodna Jesień”. Projekt jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy można składać do 23 lipca br., dostępny jest on w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kraśniku (pokój nr 4) przy ul. Kościuszki 24 lub na stronie internetowej. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (GOSP tel. 81 458 70 88).
  6. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Piekar Śląskich i na Górę Św. Anny w dniach 17-18 lipca oraz do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń: tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  8. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały naszą świątynię. Chętnych do pomocy w sprzątaniu zapraszamy w przyszły piątek po wieczornym nabożeństwie.
  9. Dzisiaj w Sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki i serduszka. Zachęcam też do zainteresowania się płytami CD z najpiękniejszymi utworami religijnymi w wykonaniu siostry Ismeny Żak, naszej siostry przełożonej. Nabywając je, wspomagacie misje w Kamerunie, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą przedszkole dla dzieci.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Tadeusza Turkowskiego – w poniedziałek 12 lipca o godz. 7.00; za śp. Krystynę Kopiwodę – we wtorek 13 lipca o godz. 7.30; za śp. Jerzego Czarneckiego – w czwartek 15 lipca o godz. 7.00; za śp. Marka Rębisia – w piątek 16 lipca o godz. 7.30. W ostatnim zaś tygodniu odeszli do Pana śp. Janina Wojtaszek, Zenona Chruściel, Wiesław Sarna, Marek Grab i Marek Bańka. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…