XV Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

1. Dzień 12 lipca został ustanowiony Świętem państwowym: Dniem Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi. Jest to symboliczna data, bowiem w tym dniu w 1943 roku hitlerowscy okupanci zniszczyli wieś Michniów, a jej mieszkańców wymordowali. Akcja była odwetem za pomoc partyzantom. Dzisiaj o godz. 12.00 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w int. mieszkańców wsi polskiej, walczących i poległych w czasie drugiej wojny światowej w obronie ojczyzny. W tym roku przypada też 80. Rocznica powstania Batalionów Chłopskich.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 13 lipca – polskich świętych Andrzeja Świerada i Benedykta; we wtorek 14 lipca – św. Henryka oraz św. Kamila de Lellis; w środę 15 lipca – św. Bonawenturę; w czwartek 16 lipca – NMP z Góry Karmel. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Wśród solenizantów jest nasz pan Radny Bogdan Wilk a także wikariusz ks. Kamil Jóźwiak, za którego będziemy się modlili, mimo że nie będzie obecny, we wtorek 14 lipca o godz. 18.00.
  3. Jutro w poniedziałek 13 lipca zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00, później zaś o godzinie 18.00 na Mszą św. zbiorową do Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie przygotowuje tym razem Wspólnota Krwi Chrystusa.
  4. Rodzina Radia Maryja z kolei zaprasza na Mszę św. w stałych intencjach w czwartek 16 lipca o godzinie 18.00.
  5. W miesiącu lipcu codziennie w ramach wieczornej adoracji w naszym kościele o godz. 17.00 odmawiany jest różaniec w intencji ustania pandemii, a po nim o godzinie 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Krwi Chrystusa, prowadzone przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
  6. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  8. Dziękuję również panom: Wojciechowi Pyzikowi, Krzysztofowi Pietraszkowi, Krzysztofowi Orłowi, Markowi Biegajowi, Wiesławowi Bańce i Hubertowi Wcisło za prace porządkowe w ostatnim tygodniu w ogrodzie i wokół kościoła.
  9. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Ryszarda Łupinę – w czwartek 16 lipca o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Małgorzata Pawlasek i Waldemar Krzemiński. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….