XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021 r.

1. W dniach 18 – 25 lipca br. będziemy obchodzili w Polsce 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na „Miva Polska”.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: we wtorek 20 lipca – bł. Czesława; w czwartek 22 lipca – św. Marię Magdalenę; w piątek  23 lipca – św. Brygidę, patronkę Europy; w sobotę 24 lipca – św. Kingę; w przyszłą niedzielę 25 lipca – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Wśród solenizantów są panowie Radni: Krzysztof Pietraszek i Krzysztof Orzeł, a także pan Czesław Zych, Czesław Bielecki, jak również siostra zakrystianka Czesława Sękowska oraz wikariusz, ks. Czesław Kolasa. Za siostrę i księdza będziemy się modlili we wtorek 20 lipca o godz. 18.00. Wszystkim zaś solenizantkom i solenizantom składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. W przyszłą niedzielę 25 lipca, wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących, będziemy modlili się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Po Mszy św. o godzinie 12.00. będzie poświęcenie pojazdów na placu kościelnym.
  4. Przyszła niedziela 25 lipca jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji tradycyjnie będzie zbierana taca na remont naszego kościoła.
  5. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  6. Dziękuję także panom: Krzysztofowi Orłowi, Markowi Szymańskiemu i Wiesławowi Bańce za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Teresę Lewandowską – w czwartek 22 lipca o godz. 7.00. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Marek Bańka, Janusz Machura, Zofia Wiechnik, Roman Musiał. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….