XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji ofiary zbierane taca przeznaczone są tradycyjnie na dalszy remont naszego kościoła.
  2. Dzisiaj za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących, modlimy się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach. Po Mszy św. o godzinie 12.00. będzie poświęcenie pojazdów na placu kościelnym.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 26 lipca – św. Annę i Joachima, rodziców NMP; w czwartek 29 lipca – św. Martę; w sobotę 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli; w przyszłą niedzielę 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego. Wśród solenizantek są panie:  Anna Kowalik, Anna Nowak, Anna Potocka, Anna Kędziora, Anna Geneja. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. Dzisiaj w Sali pod Lipą możemy nabyć u członków Akcji Katolickiej świeże pączki. Zachęcam też do zainteresowania się płytami CD z najpiękniejszymi utworami religijnymi w wykonaniu siostry Ismeny Żak, naszej siostry przełożonej. Nabywając je, wspomagacie misje w Kamerunie, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą przedszkole dla dzieci.
  7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Abp Stanisław Gądecki, zwraca się z apelem, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas. Z tej racji dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszki ofiary na ten cel.
  8. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp. Eugenię Drzazgę – w poniedziałek 26 lipca o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: śp. Tadeusz Sapuła. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….