XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Z tej racji dzisiaj zbierane ofiary na tacę tradycyjnie przeznaczone są na dalszy remont naszego kościoła.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w środę 29 lipca – św. Martę; w piątek 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli; w sobotę 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego; w przyszłą niedzielę 2 sierpnia – Matkę Bożą Śnieżną – w tym dniu nawiedzając jakąś bazylikę lub kościół parafialny możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany Porcjunkula. Wszystkim solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  3. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  4. Dziękuję także panom: Tadeuszowi Dudzie, Waldemarowi Rębisiowi, Dawidowi Kobie, Pawłowi Cielicy, Oliwierowi Cielicy, Stanisławowi Krupce, Wiesławowi Bańce, Jackowi Zychowi, Wojciechowi Pyzikowi i państwu Marzenie i Grzegorzowi Dropom za prace przy rabatkach wokół kościoła.
  5. Zachęcamy do zainteresowania się w kiosku „pod Lipą” najnowszymi numerami prasy katolickiej: szczególnie polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  6. Jeszcze do jutra pod Urzędem Miasta, gdzie będzie zlokalizowany krwiobus. Burmistrz Miasta we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Lublinie zapraszają na terenową zbiórkę krwi dedykowaną dzieciom – pacjentom Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
  7. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej. Uroczystość ta odbędzie się w dwóch turach: dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godzinie 9.00 a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Specjalnej o godz.10.30. Osoby niezainteresowane ta uroczystością proszone są o wybranie się na Mszę św. o innej godzinie. Próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będzie w czwartek 30 lipca dla SP nr 1 o godz. 15.00, a dla SP nr 2 o godz.16.00. Spowiedź przed Rocznicą dla obydwu szkół będzie w sobotę 1 sierpnia na Mszy świętej o godz.18.00.
  8. W tym roku również ze względu na pandemię Pierwsza Komunia Święta dla uczniów ze SP nr 2 oraz bierzmowanie dla młodzieży w naszej parafii zostały przesunięte w czasie i odbędą się w niedzielę 9 sierpnia. W związku z tym próba kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 27 lipca – w poniedziałek o godz. 16.00, zaś uczniowie z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Kowalina swoją próbę będą mieć we wtorek 28 lipca,  w następującej kolejności: o godz. 15.00 klasa 3a, a o godz. 16.00 klasa 3b i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kowalina. Obecność obowiązkowa!
  9. W nadchodzącym tygodniu będzie odprawiona Msza św. w 30 dzień po śmierci za śp.  Danutę Adamczyk – we wtorek 28 lipca o godz. 7.00; za śp. Annę Kościańską – w środę 29 lipca o godz. 7.30; za śp. Kazimierę Chmielowiec – w czwartek 30 lipca o godz. 7.30; za śp. Marka Ćwikłę – w piątek 31 lipca o godz. 7.30; za śp. Małgorzatę Pawlasek – w sobotę 1 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Annę Czuba – w sobotę 1 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana śp. Szczepan Madejczyk. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….