XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r. ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy bocznym ołtarzu do południa, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na rozkaz Dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie  w Warszawie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. w celu wyzwolenia stolicy spod okupacji hitlerowskiej i utrzymania jej przez kilka dni przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Jak co roku kulminacyjnym punktem uroczystości rocznicowych będzie oddanie hołdu powstańcom poprzez złożenie kwiatów pod pomnikami i w miejscach związanych z Powstaniem, poprzez marsze pamięci i wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek powstańczych.  Podczas godziny „W” o godz. 17.00. w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren i cała Polska zatrzyma się, aby chwilą ciszy uczcić pamięć o Powstańcach.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 2 sierpnia – Matkę Bożą Anielską – w ten dzień możemy na mocy przywileju papieskiego uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula, będąc w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając jakąś bazylikę lub przynajmniej kościół parafialny i odmawiając „Ojcze nasz’, „Wierzę w Boga” i „Chwała Ojcu” w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego; w środę 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a;  w czwartek 5 sierpnia – rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Matki Bożej Śnieżnej Salus Populi Romani – która jest pierwowzorem obrazu Matki Bożej z naszego głównego ołtarza; w piątek 6 sierpnia – święto przemienienia Pańskiego – Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00; w przyszłą niedzielę 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
  4. Dziękujemy osobom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół. Chętnych do sprzątania zapraszamy również w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
  5. Dziękuję też za ofiary składane na remont naszego kościoła.
  6. Okres wakacji osiągnął swój półmetek. Wiele osób korzysta z wyjazdów urlopowych i z wypoczynku. Bardzo dziękuję panu Adamowi Kowalowi, który w lipcu zastępował pana Organistę.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. Akcja Katolicka organizuje w najbliższym czasie następujące pielgrzymki z naszej parafii: do Torunia i Lichenia w dniach 18-19 września oraz do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, w tym do Medjugorie, w dniach 12-18 października. Zapisy i bliższe informacje w bibliotece parafialnej lub pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń (tel. 515 133 784 lub 504 267 222).
  9. Wójt Gminy Kraśnik pan Mirosław Chapski informuje mieszkańców Gminy Kraśnik, że w dniu 6 sierpnia w godzinach od 09:00 do 16:00 przy Urzędzie Gminy będzie stacjonował szczepieniobus. W tym czasie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Zachęcamy do skorzystania.
  10. W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Janinę Wojtaszek – w poniedziałek 2 sierpnia o godz. 7.30; za śp. Marka Graba – w środę 4 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimiera Szewczyk, Janina Kędziora, Zdzisław Bożechowski, Zdzisław Gil. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….