Opublikowano

XX Niedziela zwykła – 15 sierpnia 2021 r. – Wniebowzięcie NMP – ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła – 15 sierpnia 2021 r. – Wniebowzięcie NMP –

ogłoszenia duszpasterskie

 • W dniu 15 sierpnia Kościół świętuje Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, znane też w tradycji ludowej jako Święto Matki Boskiej Zielnej. Z tą uroczystością związane jest poświęcenie przyniesionych przez wiernych wianuszków oraz wieńców  dożynkowych. Nasza parafia świętuje ten dzień jako doroczny odpust ku czci swojej Patronki.

15 sierpnia to również święto narodowe związane z Wojskiem Polskim i „cudem nad Wisłą” w wojnie z sowietami w 1920 r. W dniu tym wojsko i społeczeństwo czci chwałę oręża polskiego. Jest to więc okazja, aby podziękować Bogu za dar wolności i modlić się za naszą ojczyznę. Dzisiaj również społeczność miasta Kraśnika po raz czwarty obchodzi święto Patronki miasta Matki Bożej w ikonie Pani Kraśnickiej. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Adam Bab.

 • W imieniu własnym i Pana Burmistrza Wojciecha Wilka w ramach uroczystości Patronki Miasta Kraśnik pragnę zaprosić wszystkich na Festyn Rodzinny. Rozpocznie się on dziś o godz. 15.00 w Parku im. św. Jana Pawła II koncertem kraśnickich wokalistów. Później o 17.30 wystąpi zespół „W biegu”, a o godz. 19.00 w kinie plenerowym odbędzie się seans filmu „Cudowny chłopak”. Oprócz tego będą atrakcje towarzyszące: konkursy rodzinne z nagrodami, zabawy plastyczne, animacje, wspólne wyplatanie wianków kwiatowych, dmuchańce, jazda konna, stoiska lokalnych wystawców, stoisko promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej. Zapowiada się więc ciekawa zabawa dla całych rodzin wraz z dziećmi.
 • Także w tym roku odpust w naszej parafii poprzedziło dwudniowe przygotowanie ze  specjalnymi naukami podczas wieczornych Mszy św. w piątek i sobotę. Dziękujemy księdzu doktorowi Ryszardowi Podporze za ten czas refleksji i modlitwy. Dziękujemy również za dzisiejszą posługę głoszenia Słowa Bożego w dniu odpustu.
 • Dzisiaj od godz. 12.00 będą odprawione Msze św. dziękczynne w intencji wszystkich dotychczasowych darczyńców, którzy swymi ofiarami wspierają remont naszej świątyni oraz w intencji osób regularnie co tydzień podejmujących bezinteresowną posługę sprzątając nasz kościół. Nasza modlitwą pragniemy przynajmniej w części spłacać hojność i troskę parafian o naszą świątynię.
 • W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominali następujących świętych: w poniedziałek 16 sierpnia – św. Stefana; we wtorek 17 sierpnia – św. Jacka; w czwartek 19 sierpnia – św. Bolesława; w piątek 20 sierpnia – św. Bernardyna; w sobotę 21 sierpnia – św. papieża Piusa X. Wszystkim zaś solenizantom z nadchodzącego tygodnia składamy już dzisiaj serdeczne życzenia.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w poniedziałek 16 sierpnia o godz. 18.00 na comiesięczną Mszę św. w stałych intencjach oraz później na spotkanie modlitewno-formacyjne.
 • Pragnę serdecznie podziękować Panom Radnym, siostrom Pasjonistkom oraz innym panom i paniom, którzy sprzątali, porządkowali i przyozdabiali kościół i jego otoczenie na dzisiejszą uroczystość  Chętnych, którzy chcieliby pomóc w sprzątaniu kościoła zapraszam w najbliższy piątek po wieczornym nabożeństwie.
 • Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W zakrystii są dostępne najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 • Zanim na koniec przyjmiemy błogosławieństwo, teraz jeszcze zostaną poświęcone przyniesione przez wiernych wianuszki owoców, kwiatów i ziół.
 • Przywilejem dzisiejszej uroczystości w naszej parafii jest okazja do uzyskania odpustu zupełnego. Kto uczestniczył w dzisiejszych uroczystościach i jest w stanie łaski uświęcającej, przyjął Komunię Świętą i pomodlił się w intencjach Ojca Świętego, może uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą.
 • W nadchodzącym tygodniu będą odprawione Msze św. w 30 dzień po śmierci za następujące osoby: za śp. Romana Musiała – w poniedziałek 16 sierpnia o godz. 7.00; za śp. Tadeusza Sapułę – w piątek 20 sierpnia o godz. 7.30. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Kozak, Marek Machulak, Barbara Bąk, Kazimierz Chruściel, Roman Rydzewski, Marianna Maj. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych pomódlmy się teraz wspólnie: Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie….